Nechali si zadní vrátka

Přesně měsíc po zániku civilizace tak, jak praví staré přísloví o zadních vrátkách, se na našem Městském úřadu v Roztokách otevře nové civilizované zázemí pro občany. Přední vchod vás přivítá zkulturněným vstupem s přijímací kanceláří a tam, kde stará kůlna stála, omšelá a zborcená, se teď skví nový zadní trakt se zadním vchodem.

Spíš než zadní bychom jej však měli nazývat vchodem slavnostním či méně všedním, kudy se bude vcházet do zasedací místnosti při různých příležitostech i slavnostních. Podařilo se zachránit původní dřevěné hrázdění a vetknout ho do nové stavby, která propojuje zadní vchod s hlavní budovou zrestaurovanou chodbou s obnaženými a zakonzervovanými architektonickými prvky původní stavby. Doplněním k vytvořené dlouhé stěně vás potěší velkoplošné kresby tuší našich roztockých a žalovských historických objektů. Z hlavní chodby zmizela především nevzhledná změť žlutých plynových trubek a různých hrůzostrašných technických instalací z dob minulých, včetně nechutného olej-syntetického nátěru stěn.

I přední vchod se skví novotou, kde hned vpravo za novými vchodovými dveřmi, obnaženým původním průstupem, vejdete do zrekonstruovaných prostor přijímací kanceláře, kde se vás ujmou naše milé úřednice. Nechte se překvapit novým prostorem se spoustou služeb pro nás pro všechny a přijďte se přesvědčit, že i prostředí úřednické může být milé a můžete se v něm cítit příjemně.

Rád bych, aby se nám v podobném duchu podařilo v budoucnu zrekonstruovat i schodiště a prostory kanceláří v patře, aby se i naši zaměstnanci cítili při své ne vždy jednoduché práci dobře. Věřme, že nové příjemné prostředí se odrazí i v kvalitě poskytovaných služeb.

Dovolím si vás pozvat dne 21. 1. 2013 v 17:00 hod na slavnostní otevření rekonstruovaných prostor přízemí našeho Městského úřadu v Roztokách.

René Šefr
zastupitel města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.