Některé kurzy v Lexiku jsou již obsazeny

Lexik vstoupil do nového pololetí stejně úspěšně jako do předchozího. Pokračují kurzy z loňska a zahajujeme i kurzy nové. Stále je možné se připojit a splnit si tak novoroční slib, že letos se už na dovolené či v práci domluvíte bez problémů. Již tradičně připravujeme „dovolenkovou nalejvárnu“ z angličtiny, němčiny, francouzštiny a dalších jazyků. Plný je kurz digitální fotografie, chystáme pokračování pro stávající studenty, ale jsme připraveni otevřít novou skupinu pro případné zájemce.

Zahájení cyklu o bylinkách „Za tajemstvím přírody, rostlin a člověka aneb Na každou nemoc vyrostla bylinka“ se posunulo na 4. března, tak se nemusíte bát, že jste propásli úvodní cyklus. Pokud máte volné pondělky dopoledne, můžete se dozvědět, kterak využít bylinky. Sobotní přípravka z češtiny a matematiky na víceletá gymnázia pro žáky ZŠ také běží a je nejvyšší čas svoje dítka dostat k intenzivní přípravě. Doporučujeme i jako doučování a opakování látky pro děti (5. a 7. tř.), které si nejsou jisté svými vědomostmi. Sobotní dopoledne nabízí dětem větší klid a dostatečný časový prostor než školní dny.

V minulém pololetí jsme tak, jak jsme slíbili po ukončení projektu Šance pro všechny, pokračovali ve spolupráci se ZŠ Roztoky při doučování dětí v češtině a angličtině a i nadále chceme dětem pomáhat.

Kurz přípravy k maturitě je možné domluvit nejen z češtiny, ale i z cizích jazyků, v našem týmu máme i středoškolské profesory, kteří vedou maturanty. Někteří studenti této možnosti již využili k přípravě na zkoušku z angličtiny a němčiny.

V lednu jsme zahájili nový projekt Mediální komunikace. E-learningová i prezenční výuka ve spolupráci s našimi předními novináři je určená pro zaměstnance obecních úřadů, muzeí, galerií, knihoven, farností, sociálních služeb a ostatních organizací, které mají zájem vybavit někoho ze svého týmu základními dovednostmi v komunikaci s médii. Tematické okruhy jsou základy redakční práce, vytváření mediálního obrazu organizace, komunikace s médii a krizová komunikace.

V případě zájmu a dotazů se obracejte na tel. 733 643 643 nebo pište na info@lexik.cz. Zároveň jsme v lednu úspěšně zakončili projekty na Karlovarsku a Plzeňsku, ve kterých jsme se věnovali předškolákům s rizikem dyslexie a dalších poruch učení.

Za dobu trvání projektů jsme spolupracovali s řadou odborníků z pedagogicko-psychologických poraden, kteří s námi budou spolupracovat i nadále. Na základě práce s dětmi a učitelkami jsme vytvořili osm odborných publikací pro učitele i rodiče a natočili šest metodických DVD pro práci s dětmi.

Máme radost z výsledků naší práce.

Těšíme se na vaše náměty.

Za kolektiv Lexiku
Mgr. Lenka Červenková, ředitelka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.