Neslibovaná autobusová doprava

Téma hromadné dopravy je v Roztokách v posledních dnech poměrně intenzivně probíráno zejména z pohledu změny trasy linky 359, která by mohla vést ulicí Jana Palacha. Dovolte mi pár řádků nejen k tomuto tématu.

Městská hromadná doprava
MHD | ilustrační foto | CC3

Na úvod musím potvrdit, že při veřejném projednávání investiční akce rekonstrukce ulice Jana Palacha v roce 2014 skutečně padnul příslib tehdejšího vedení města, ke kterému jsem jako místostarosta patřil, že v ulici Jana Palacha se s autobusovou dopravou v dohledné době nepočítá. Tehdy jsme čelili poměrně velkému tlaku ze strany místních obyvatel, protože plán na dokončení druhého jízdního pruhu Palachovky byl samozřejmě pro mnohé občany z pochopitelných důvodů kontroverzním a velkým zásahem do zajetých kolejí. Osobně jsem byl a stále jsem přesvědčen o správnosti řešení, které přineslo komfortnější a bezpečnější dopravní řešení všem roztockým občanům. Tehdy jsem šel proti veřejnému mínění. Myslím si ale, že na sliby se nemá zapomínat ani po volbách, takže já zavedení autobusové dopravy v Jana Palacha podporovat nebudu, protože bych to bral jako porušení závazku, který jsme občanům dali. Nehledě na další peripetie, jenž by to s sebou neslo stran technického řešení, úpravy vozovky, záruk za dílo a celé řady dalších věcí.

Dlouhodobě rovněž opakuji, že jestli má mít linka 359 smysl, tak by měla jezdit z Žalova do Roztok přes Solníky, Masaryčkou a hlavně rovnou podél řeky na Prahu. Ač nejsem dopravním expertem, jsem hluboce přesvědčen, že by obsazenost a celkový přinos pro roztocké občany mnohonásobně předčil jakékoliv jiné řešení. Když už ročně utrácíme 400 tis. Kč, tak by měly být autobusy aspoň trošku vytížené.

A že vytížené není to správné slovo, potvrdí asi každý, kdo jezdí ráno do práce a odpoledne zpět  linkou 340 nebo 350. O přetíženosti vypovídá i přeplatek ve výši cca 230 tis. Kč, který jsme letos od ROPIDu inkasovali zpět do rozpočtu města. Můj návrh, který jsem prezentoval na posledním jednání Zastupitelstva města, byl, aby tato částka byla použita na posílení spojů linky 340.

Ing. Roman Jandík
předseda ODS Roztoky a zastupitel

Kam dál

Jak dál s linkou 359? | Vít Calta
Slovo starosty | Jan Jakob
Doprava | Tomáš Petschnigg
Směr Bělina! | Roland Mádlo

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Já jsem jen rád, že už jezdí

Já jsem jen rád, že už jezdí autobusy Nádražní a Lidickou ulicí, protože je pravděpodobné, že by místní obyvatelé byli proti a chodili bychom asi pěšky, protože zde vítězí populizmus nad rozumem!!!
Pokud se, alespoň průměrně inteligentní člověk podívá do mapy, tak vidí, že nejvíce cestujících autobus pobere trasou Palachova-Solníky a je to za stejné peníze jako Masarykovou. Jen se Mhd přiblíží z cesty na autobus z 10-15 min. v této oblasti na úplně jiné časy! Pokud jsem četl, tak tuto trasu vám doporučila celkem jednoznačně i dopravní komise města! Tak se ptám k čemu tu ty komise máme, když se jejich závěry neberou v potaz???

359

To jako, že když bus projede ulicí Jana Palacha, tak v něm pojedou místo 2 osob 3 nebo 4? Já v tom buse neviděl nikdy víc jak 4 cestující. Pokud vím, tak je 359 vytížená pouze před 8. hodinou studenty a zaměstnanci ČZU mířícími do Suchdola. Jinak ten bus jen sváží opilce z pivovaru z Únětic ve večerních hodinách a na to si mohou objednat taxi nebo mají možnost jít pěšky přes kopec a využít cestu k vystřízlivění. Na to není potřeba utrácet 400.000,- z obecního.
A protože ulice Jana Palacha nebyla postavena pro provoz busů (je úzká a nejsou postavené zastávky) a navíc nemá podklad pod vytipovanými zastávkami dostatečně zpevněný, aby to nová vozovka vydržela, bus by v ní jezdit, ale především zastavovat neměl. Pokud by odpovědní zástupci města zadali projektantovi: vyprojektuj zastávky tak, aby měli normové šířky, délky a podklad a šířku vozovky udělej 3,5m, nemohli bychom říct ani popel, neměli bychom v ruce žádný argument. Ale tady? Když to přeženu, tak si přeci jen d........t nechá postavit šotolinovou cestu pro osobáky a pak na cestu pošle tank. Navíc když mu stavební firma řekne, že když na cestu ten tank pošle, tak má po záruce. A d.....y, doufám, na radnici nemáme.
Bohužel nestačí se jen podívat na mapu, ale je potřeba si zjistit fakta.

Žralok má pravdu

Žralok má pravdu,čím blíž budou zastávky k lidem tím bude linka vytíženější.Tedy
Solníky-Masarykova-Palachova-Dejvice.Zastávky lze vybudovat po záruce.Je pravda ,že
odpovědní zástupci města měli na to pamatovat při projektování. Když se chce vše jde.

.

Ataku díky☺ pro pana Michaela

Ataku díky☺ pro pana Michaela 69-pokud vím tak pan Starosta psal ve svém článku: kolem možnosti zavedení autobusové linky 359 do této ulice. Zda je tato možnost vůbec reálná, jsme testovali na místním šetření přímo s tímto midibusem. Prokázalo se, že zavedení linky možné je!!!
A pokud si město dalo jako požadavek, že ta silnice je jen pro osobní vozy jsem nikde ve výběrovém řízení nenašel, ale našel jsem, že cena díla je okol 17mil. což mě na šotolinovou cestu úplně nepasuje, ale kdo ví☺ A pokud si dobře pamatuji tak Top 09 měla efektivní linku 359 v programu, takže by se měli snažit, když s tímto programem drtivě vyhráli!!!
A ještě pro info z konce Palachovi je to na stanici cca 850m což je stejně jako ze stanice Levý Hradec na křižovatku v Žalově!!!

Vyjádření ČSAD Kladno ke stížnosti

Čas podle jízdního řádu 8:15
Odjížděli jsme v 8:22, přijel v 8:20. Po zbytek jízdy se vůbec nesnažil zpoždění dohnat. Naopak dával najevo, že je mu to úplně fuk. Další zpoždění tak ještě nabíral. Do stanice u nového nádraží v Podbabě jsme dojeli v době, kdy jsme měli správně na Dejvické vystupovat.
Je to stále jeden a ten samý "ředitel" autobusu kladenského dopravce.
---
"Dobrý den,
řidič v Přílepech odbavil cestující v 7:56 hod. Tedy 2 minuty před odjezdem. Jak možná víte, vyčkává zde příjezdu linky 316. Tím nastane zpoždění, které je až do cílové zastávky. Řidiče rozhodně nenabádám, aby “doháněli” zpoždění. Bylo by to na úkor bezpečnosti a porušování rychlostních limitů.
Stížnost plyne zcela jistě ze situace, že autobus řídil neoblíbený a nesympatický řidič, který důsledně dodržuje pravidla a kontroluje jízdenky. Tento pán je ovšem dlouholetý zkušený řidič bez zaviněné dopravní nehody. Za leta praxe jsem viděl dost vážných tragických nehod autobusů, kde řídil oblíbený sympaťák. Pana Mokrého pozdravuji a jsem rád, že v pořádku dorazil do cíle.
S pozdravem Josef Mareš, ČSAD MHD Kladno a.s. "

1/ "Jak možná víte, vyčkává zde příjezdu linky 316. Tím nastane zpoždění, které je až do cílové zastávky."
2/ "Stížnost plyne zcela jistě ze situace, že autobus řídil neoblíbený a nesympatický řidič, který důsledně dodržuje pravidla a kontroluje jízdenky."
...potřebujeme vlastní linky do Prahy a nazpátek, kladenský buranov smrdí od hlavy, majitele autobusové licence z Přerova.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.