Nesouhlasím se svým předsedou

Považuji za svou občanskou povinnost distancovat se od prohlášení předsedy naší strany, přítele premiéra Bohuslava Sobotky a přítele ministra Jiřího Dienstbiera k projevu našeho prezidenta pana Miloše Zemana 17. 11. 2015 na Albertově. Nesouhlasím ani s tvrzeními našeho ministra pro lidská práva přítele Jiřího Dienstbiera, která pronáší na ochranu našich nepřizpůsobivých romských a cikánských spoluobčanů a distancuji se zejména od jeho prohlášení vůči imigrantům, kteří zaplavují Evropu.

Uprchl9ci
Uprchlíci | ilustrační foto | CC3

Myslím si, že prezidentská volební kampaň skončila před dvěma roky. A jako by to někteří jedinci neakceptovali. Někteří z nás byli na Albertově sedmnáctého listopadu letošního roku. Přišli jsme, když už byla hlava státu na tribuně. Můžu odpřisáhnout, že ze zmíněného projevu nepadlo jediné nenávistné slovo na kohokoliv včetně uprchlíků. To muselo být jasné i několika málo příznivcům s červenými kartami a tibetskými prapory. Přesto někteří jako by nechtěli vidět ani slyšet. Snaží se za každou cenu dehonestovat hlavu státu za přispění některých politiků. Bohužel i z ČSSD. Každý má právo na názor ale nesmí to přerůstat v cílenou a neobjektivní soustavnou štvanici. V tom se prezentuje na prvním místě zpravodajství ČT, které svými účelovými a neobjektivními vstupy podporované takzvanými pravdoláskaři a nekompetentními redaktory, kteří píší o všem a nerozumí ničemu, se snaží občany zneklidnit. Bohužel tato cílená kampaň má své zastánce i mezi významnými členy sociální demokracie. Jako by jim vadilo, že se po dlouhé době společnost začíná konsolidovat. Pod heslem "čím hůř, tím líp " se snaží naši společnost rozdělit. Za přispění některých médií, což se ukázalo 22. 11. na Albertově.

To že za hlavou státu stali z parlamentních stran jen zástupci strany Úsvit, může u některých lidí vzbudit rozpaky. Je to tím, že z úst vrcholných představitelů nebyl definován jasný a konkrétní názor jak uprchlickou krizi zvládat. Přešlapují a nehovoří jasně. Tím dávají prostor i extrémním názorům. Evropa v tomto naprosto zaspala a teď sklízí plody své neschopnosti. Vyspělé západní země se svým dlouholetým liberálním přístupem k přistěhovalcům teď sklízí plody svého přístupu. A jako by ji vadilo " že v tom lítají samy" nařizují jiným státům, jak se mají chovat. Já se domnívám, že je svrchovaným rozhodnutím každého státu, koho si na své území pustí a koho ne. Máme zde 400 000 cizinců z různých částí světa a až na výjimky s nimi není problém. Tato nová skutečnost je ale, ať se to někomu líbí či ne, střetem civilizací a jak prohlásil francouzský president " Evropa je ve válce". To taky musí vláda akceptovat a predikovat možné následky přijímání uprchlíků. Domnívám se, že důležitější je pro naši společnost omezit liberální přístup a zpřísnit některá bezpečnostní opatření než připustit, že na našem území se může pohybovat byť jen jediný terorista. Na druhou stranu chápu, že běženci jsou také lidé a jejich osudy nám nejsou lhostejné. Proto navrhuji azyl udělit ženám a dětem do deseti let a to na dobu určitou. Všechny ostatní poslat zpátky. Muži nemají utíkat, muži mají svou vlast bránit. A hlavně nepřijímat žádné ekonomické uprchlíky. A co se týče islámu jako náboženství? Tento se nerozděluje na radikální a umírněný. Všichni muslimové se musí podvolit chalifátu. Proto se domnívám, že v této vyhrocené době měl by být v české republice Islám jako náboženství oficiálně zakázán, na přechodnou dobu, než se poměry stabilizují. Myslím, že umírnění a rozumní muslimové tuto situaci pochopí.

A ještě jednu poznámku. Při bombovém atentátu na ruské letadlo nad Sinaji zahynulo 220 lidí, většinou Rusů. Na ty si nikdo u nás nevzpomněl (tím myslím naše lidi a naše politiky) a ani jedna svíčka nebyla zapálena (našimi lidmi a našimi politiky) Ptám se proč? Že to byli Rusové? A to nejsou lidi nebo jsou něco méně než obyvatelé Paříže? Lidi uvažujte!

Stanislav Čáslavka
předseda MO ČSSD Roztoky

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.