Nevim dál...

Necelou dekádu už v Roztokách působí úspěšný a schopný foosballkový tým. Sport či hra, chcete-li, známá spíše jako stolní fotbálek bývá zpravidla vídána v různých hospodách či barech. Roztocký tým, který dnes hraje pod jménem NEVIM DÁL, ovšem svou kariéru začínal v garáži u kapitána týmu.

Tým NEVIM DÁL (dříve jako Skateshop či Maschina) za těch několik let postoupil ve Středočeském kraji ze čtvrté nejnižší soutěže do druhé ligy. Za jeden z největších úspěchů členové týmu považují baráž v loňské sezóně, ve které bojovali o postup do nejvyšší krajské soutěže. Tým hraje na stolech Rosengart, jedná se o oficiální stoly určené pro ligu.

Tři hmatatelné důkazy jejich dalších úspěchů najdete v Clubu Bezejména (bývalý Bizzare Club). Na čestném místě zde stojí poháry ze všech soutěží, kterými tým NEVIM DÁL prošel. Necennější pohár je z loňské sezóny za 3. místo v druhé lize. Pravě do tohoto klubu se po čtyřech počátečních sezónách tým přesunul a od té doby zde působí a trénuje. Podobnost v obskurnosti obou jmen je v kreativitě jejich autorů čistě náhodná. Bar/klub v Nádražní ulici neprodělal jen změnu názvu, ale i interiér prošel úpravami. Fotbálkové stoly jsou v zádní části stále dva, místo okolo nich je ovšem prostornější a pro hráče komfortnější. Zároveň je zde možnost od druhého baru sledovat zápasy na obou stolech, aniž by fanoušci nějakým způsobem hráče rušili.

Vloni se hráči týmu rozhodli založit občanské sdružení, aby NEVIM DÁL měl patřičný právní status a základnu pro další rozvoj. Ve Spolku volnočasových aktivit Roztoky jsou prý všichni vítáni a tým se nebojí rozšířit své řady. Členské příspěvky se neplatí, obvyklé je pouze zápisné na ligovou sezónu. Pokud se ke spolku chcete přidat, stačí ho kontaktovat prostřednictvím Clubu Beze-jména.

Martin Tajčman

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.