Nové programy v Lexiku

Vzhledem k široké nabídce Lexiku - vzdělávacího centra a pedagogicko-psychologické poradny jsme pro vás od začátku roku připravili nové, přehlednější webové stránky. Chceme vám nabídnout snadnější orientaci v našich aktivitách a zkvalitnit tak poskytované služby. Pokud hledáte informace o probíhajících, chystaných kurzech či aktivitách, podívejte se na stránky www.lexik.cz.

Média jako odborná kompetence

V průběhu ledna a února probíhají závěrečné prezenční dny všech čtyř programů projektu Komunikace s médii jako odborná kompetence. Moc nás potěšilo, že podle dosavadních zpětných vazeb a referencí účastníků jsou kurzy Mediální komunikace pojaty velmi profesionálně, obsažně a celkově jsou studenty hodnoceny jako velmi přínosné. Na tento pilotní projekt bude bezprostředně navazovat další běh kurzu Vytváření mediálního obrazu organizace, o který je v současné době největší zájem. Hlavním cílem tohoto kurzu je oslovení médií a spolupráce s nimi a je určen pro všechny, kdo mají zájem dobře prezentovat své aktivity prostřednictvím periodik, rozhlasu, televize či prostřednictvím nových médiích. Hlásit se můžete již nyní na media@lexik.cz kapacita je omezena a cena bude zaváděcí s výraznou slevou.

Kurz fotografie

Na vyžádání studentů mediálních studií otevíráme kurz fotografie. Během šesti týdnů se od 12. 3. 2014 dozvíte, jak mít „dobré oko“, pro fotografii a její použití pro různé účely - pro rodinná alba, ale i do práce, novin a časopisů, archivů, sdílení fotografií na sociálních sítích apod.

Poradenství a terapie

V souvislosti se zápisem na základní školy probíhají v naší pedagogicko-psychologické poradně především vyšetření školní zralosti. Rodiče, kteří si nejsou jisti, zda je jejich dítě do školy zralé, od nás získají nejen komplexní vyšetření, ale především plán včasné péče, aby dítě do školy vstupovalo připravené a zvládlo tuto významnou životní etapu úspěšně.

Chůva jako profese

Zahájili jsme přípravu nového vzdělávacího prezenčně e-learningového programu pro všechny, kdo se zajímají o výchovu dětí do začátku školní docházky a chtějí se stát v této oblasti profesionálem. Studenti budou na závěr studia skládat kvalifikační zkoušku podle Národní soustavy kvalifikací, která jim usnadní možnost uplatnění v této profesi. Příprava kurzů je v rámci projektu Chůvy: příležitost - odbornost - rozvoj. Tuto možnost dalšího vzdělávání ve Středočeském kraji mohou využít všichni žijící a pracující v tomto kraji. Ve třech nových vzdělávacích programech se zaměříme na správnou výchovu předškoláků, jejich rozvoj, první pomoc, odhalení rizik dyslexie, autismu či poruch chování a správné přístupy k uvedeným projevům. První kurzy i certifikovaná zkouška budou nabízeny zdarma. Zahájení výuky plánujeme na květen 2014. Zájemci se vice dozvědí na našich webových stránkách a již nyní se mohou hlásit na chuvy@lexik.cz

Přednáška o irisdiagnostice

Dne 18. 2. 2014 od 18 hodin vás zveme do Lexiku na bezplatnou přednášku o irisdia-gnostice s možností se rozhodnout k vyšetření. Jedná se o speciální metodu odhalování příčin zdravotních problémů a duševního stavu člověka.

Výuka cizích jazyků

Pokud máte zájem prohloubit své znalosti jazyků, využijte v novém pololetí možnost přistoupit do našich kurzů. Na webu Lexiku najdete přehledné řazení jak podle jazykové úrovně, tak i podle doby konání kurzu.

Rezervace na všechny aktivity předem je nutná. Přihlásit se můžete přímo u nás na recepci v ulici Obránců míru 2348, nebo písemně na info@lexik.cz, či telefonicky na 739 035 000 během dne, po 16. hodině na 733 643 641.

Za kolektiv Lexiku
Mgr. Lucie Součková
koordinátorka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.