O čem jednala rada

Úřad práce v Roztokách končí

Radní souhlasili s výpovědí smlouvy o pronájmu prostor v Havlíčkově ulici, ve kterých jsou poskytovány služby státní sociální podpory občanům Roztok a přilehlých obcí. Na pracovišti v Roztokách mohou klienti podávat pouze žádosti s tím, že další úkony je třeba dokončit na centrálním pracovišti na Praze 7. Z tohoto důvodu využívají služby pouze 2 až 3 klienti denně. Pracoviště úřadu práce ukončí svou činnost k 31. lednu 2017. Poté budou provedeny stavební úpravy a na jaře příštího roku zde vznikne nová ordinace pro dětskou lékařku MUDr. Kateřinu Malou. Veškeré služby úřadu práce budou občanům Roztok poskytovány na Praze 7, v ulici Dobrovského 1278/25.

Město má svého správce

Od 1. listopadu má město nového správce bytového a nebytového fondu - pana Holíka. Vedle starosti o bytové a nebytové domy se nový pracovník už pustil také do práce na základní škole, kde pomáhá s dokončením realizace několika staveb. Pan Holík byl do konce října zaměstnancem Mivy a měl na starosti právě naše město. Je tedy zaručena kontinuita jeho práce, se kterou jsou zaměstnanci města i nájemníci velmi spokojeni. Se společností Miva probíhají jednání o ukončení spolupráce dohodou. Naším cílem je, aby Miva předala v lednu městu účetní závěrku. Účetního, který by měl účetní část bytové správy města zajišťovat od ledna 2017, město stále hledá. 

Nová budova základní školy

Před schválením varianty výstavby nové základní školy v Žalově si zastupitelé vyžádali stanovisko stavební komise ke dvěma navrženým variantám. Odhad finančních nákladů levnější varianty je 40 milionů korun. Druhá varianta, v pasivním provedení, je odhadnuta na 69 milionů korun. Vzhledem k tomu, že v roce 2020 budou muset být všechny městské budovy stavěny v pasivním standardu a také je pasivní standard podmínkou pro získání dotace,

stavební komise doporučila ke schválení právě tuto variantu. Doporučení komise následovali i radní. Radní také doporučili zastupitelům ke schválení, aby bylo dispoziční a konstrukční řešení navrženo s ohledem na možnost navýšení kapacity školy v budoucnosti formou nástavby či přístavby.

Marie Šlancarová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.