O Leninovi a kolektivistických běsech

Za bolševismu se vyprávěl vtip o Leninovi. Zapnu rádio - Lenin. Otevřu noviny - Lenin. Pustím televizi - Lenin. Bojím se otevřít konzervu.

To je ovšem už dávno. Člověku se tenhle vtip minulosti ale nemohl nevybavit, když v minulém měsíci (dvou třech...) navštěvoval zastupitelstvo, městskou radu, případně četl Odraz.

Byl všude tak nějak přítomen. Kdo? Vypjatý individualista Ing. Šalamon posmívající se kolektivním hlupákům tu z řad zelených, tu ze Sakury. Jednali jsme o něm, resp. o jeho webu, na zastupitelstvu, v městské radě, v Odrazu opět zveřejnil svůj ohavně ideologický článek. Prý padesátý odstín rudé. Bylo to v kontextu výsledků voleb, při kterých páně inženýrova Strana dostala i v našem maloměstě tak trochu, no, trochu víc na frak, opravdu pikantní. Holt kdo není s panem Ing. a jeho souvěrci, je vlevo. Pravo je v Roztokách beznadějně, monopolně a jedině správně obsazeno, zdá se. Když si člověk takový ideologický rozklad od pana inženýra přečte, bojí se pak používat i pravou ruku při činnostech, nad kterými jinak nepřemýšlí.

Není mi ovšem jasné, proč se pan inženýr v městě, které je ovládáno kolektivistickou bandou, snaží tak strašně úporně něco z města s prominutím vydojit. Nejde on tak trošku proti svým halasně a ostře hlásaným zásadám? Nedávno chtěl za cenu třípokojového bytu koupit budovy a pozemky v Havlíčkově ulici. Pro bohumilé účely prý. Hm, neprošlo, kolektivismus pomýlených nějak nechtěl vyhnat důchodce a neziskovku, a už vůbec ne za tuhle cenu.

Město vydává Odraz - pan inženýr chutě překlápí do unikátního, jen jím vlastněného redakčního systému komplet celý jeho obsah. Odraz platí město. To je, myslím v duchu inženýrovy logiky, zrůdné. Proč takhle posluhovat veřejnosti za obecní peníze? Ať Odraz stojí padesátku, měl by inženýr zapáleně volat, jaképak kolektivní blaho, jaképak zdarma poskytnuté čtení. Leč hle, tedy se pan inženýr nebouří. Rád a hodně, hodně píše. Může to dělat, rozumí všemu.

Přispíváte do Odrazu? Myslíte, že si to přečtou právě a jen čtenáři Odrazu? Jste již třetím rokem naivové pomýlení! Pokud nepřidáte doušku, že nechcete být tisknuti jinde, pište si, že je váš článek, lhostejno, zda píše o tantrické józe či haní třeba starostu, překlopen na páně inženýrův web. Tomu, panečku, říkám dravost, to je individualistická cesta. Obtěžovat se s nějakými citáty nebo aspoň být slušný a autora se optat? Ale proč? Nazvat to krádeží se odváží jen málokdo. Pokud se někdo ozve, je vysmíván v dalším údernickém článku a zaškatulkován mezi levičácké pomýlence. Příměr pro tohle odpudivé konání se hledá těžko. Myslete si třeba, že posíláte příspěvek do ctihodných Lidovek, ale tiskne to kdejaký Beobachter, možná také lidový.

Pan inženýr se snaží s obcí spolupracovat, svůj unikátní systém nabízí městské radě. Chce za to od obce protislužby, propagaci. Nedovedu si to představit, jak ještě víc pana inženýra propagovat. Jednáme o tom v městské radě, musíme, úřední postup je nemilosrdný. Měl to vyjednat pan tajemník, snad nám něco v té věci napíše v dalším čísle.

Pan inženýr má kamaráda. To je správné, každý má mít kamarády. Kamarád se jmenuje Roman a tuhle mi v Odrazu vzkázal, abych nebyl zastupitelem, že nemám pana inženýra rád. Na to jeden honem neví, co říct. To je esence moudra, taková rada. Tak já na to raději snad ani nic neříkám. Šetřím, spolu s Jitkou Vlčkovou, na tu vilu v Tichém údolí.

Tomáš Novotný
zastupitel za Sakuru

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.