Obyvatelé Roztok u Prahy se obávají zlodějů

Od začátku února v Roztokách policisté vyšetřovali sedm vykradených rodinných domů, obvykle to bývá jeden až dva za měsíc.

Místo toho, aby si obyvatelé Roztok v Praze-západ četli na webových stránkách města, kdy se koná nějaká akce, dozvídají se v hlavních aktualitách o tom, že si mají zabezpečit své domy proti zlodějům. Jen v únoru vykradli čtyři domy v jedné části města, další tři v druhé. Policisté proto dokonce posílili hlídky. „Tolik krádeží v domech je neobvyklé. Jde o zvýšený počet, protože v minulosti se objevovala tak jedna dvě za měsíc. Je zřejmé, že se teď někdo zaměřil na tuto lokalitu. Spolupracujeme i s městskou policií v Roztokách a s kolegy v Libčicích nad Vltavou,“ uvedl Zdeněk Chalupa, policejní mluvčí Prahy-venkov.

Krádeže probírali i zastupitelé na svém posledním jednání ve středu 27. 2., kam si pozvali velitele strážníků. „Je toho plné město. Sedm vykradených domků je dost, dlouhou dobu byl klid. Spíš jsme zažívali nájezdy vykradačů aut. Tohle se však lidí víc dotýká, když se jim někdo vloupá do obydlí,“ podotkl René Šefr, zastupitel města.

Zloději kradou hlavně věci, které nemusí ani schovávat a hlavně je dobře prodají. Kabelky, peníze, šperky. „V jednom domě se dokonce stalo, že obyvatel zloděje potkal, ale nepoznal to. Za jeho matkou, která je účetní, chodí klienti často. Pozdravil ho a po deseti minutách se dozvěděl, že u ní nikdo nebyl,“ poznamenal Šefr.

V Roztokách obyvatele varovali před zloději přes webové stránky. Městský rozhlas nemají. Uvažovali i o tom, že by lidé vždy, když nejsou doma, mohli požádat strážníky o dohled nad svým obydlím. Podle Šefra by to však mohlo být kontraproduktivní. „Tím, že se zvýší ochrana prázdných objektů, sníží se ochrana těch ostatních,“ míní.

Policisté po pachatelích vloupání pátrají, podrobnosti zatím sdělovat nechtějí. V Roztokách se hovoří o tom, že se tam zloději stahují od Kladna, jako to bylo před časem v některých případech vykradených automobilů. Obecně města a obce kolem Prahy zloději často vyhledávají.

„Když policisté dělají například bezpečnostní opatření v Praze, tak se zloději uchylují právě do okolí Prahy. Je dobře přístupné příměstskou dopravou a jsou zde rodinné domy, v nichž bydlí bohatší lidé ze střední vrstvy,“ poznamenal policejní mluvčí Chalupa.

Převzato z MF DNES

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.