Ocenění Studia Po špičkách na jarních přehlídkách scénického tance

Tanečnice Studia Po špičkách se v březnu a dubnu 2016 zúčastnily podle jednotlivých skupin různých přehlídek scénického tance a získaly hned několik ocenění.

Krajská postupová přehlídka dětských skupin scénického tance pro Středočeský kraj se i letos konala v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech. Atmosféricky laděná taneční kompozice Hledám..., kterou na vlastní zvukový i hudební doprovod (flétny, violoncello) tančily tanečnice IV. skupiny (8 let), získala Ocenění za tvořivost a hudební cítění.

V křižovatkách, choreografie o přátelství a jeho cestách na hudbu Philipa Glasse, vytvořená taktéž s významným podílem samotných tanečnic III. skupiny (9 let) si odvezla za Ocenění za práci s prostorem a světlem.

Středočeskou krajskou přehlídku ovšem dětského divadla navštívila IV. skupina (7 let). Tanečně ztvárněné vybrané příběhy o Kanafáskovi s názvem Kdo už spí? s živým kytarovým doprovodem Kateřiny Judové našel pozitivní odezvu i u divadelního publika a odborníků, kteří ocenili jak vzájemnou možnost inspirace dětského tance a divadla, tak i samotné zpracování předlohy. Předtím ještě tato choreografie získala Ocenění za vtipný nápad s využitím živé hudby a slova na pražské přehlídce dětského scénického tance v Salesiánském divadle, kde na hudbu Niccoly Paganiniho tančila odlehčenou taneční hříčku, příznačně nazvanou Hra s míčem, i II. skupina (10 let).

Nejstarší 14-15leté dívky z I. skupiny Studia Po špičkách, které se již prezentují jako Taneční soubor Na patě, tančily choreografii Pohyb před bodem nula na jevištních prknech Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Zde od odborné poroty obdržely Ocenění za výbornou taneční připravenost dívek. Diskutabilní téma pravdy a lži způsobilo na rozborovém semináři vzrušenou diskusi. Ovšem o různorodosti diváckých názorů a individuální vnímavosti svědčí i Ocenění za čitelnost vybraného tématu, které soubor obdržel o několik dnů později na téměř druhé straně Čech ve Žďáru nad Sázavou. Zde poprvé tanečnice Studia Po špičkách využily vzhledem ke svému věku možnost účasti i na krajském kole postupové přehlídky scénického tance mládeže a dospělých. I zdejší městské divadlo má působivou atmosféru a bohatou taneční historii.

Diváci asi nebudou mít příležitost vidět přehlídkové choreografie přímo v Roztokách, neboť se jedná o představení určená pro divadelní prostor s odpovídající velikostí a technickým vybavením pro umělecký tanec. Nicméně zkrátka určitě nepřijdou, naopak. Tu výjimečnou atmosféru, jakou dokáže vytvořit jen tanec pod širým nebem, si budou moci vychutnat 20. června v podvečerním čase na závěrečném vystoupení všech skupin Studia Po špičkách. Jste srdečně zváni. Podrobnosti na www. tspospickach.cz

Zuzana Smugalová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.