Odraz po prázdninách

Plánoval jsem, že poprázdninový úvodník zahájím informací o tom, jak Odraz začíná novou kapitolu. Měl jsem tím na mysli změnu grafika, který náš časopis zalamuje, neboť dosavadní grafičce Evě Jirkové vypršela smlouva a rozhodla se už dál nepokračovat. Za spolupráci v uplynulých letech jí patří dík, i ona má zásluhu na tom, že Odraz vždy vyšel včas podle harmonogramu. Zároveň přeji hodně štěstí a pevných nervů novému grafikovi, panu Bogdanu Tkaczykovi.

Odraz ale začíná novou éru také z důvodů mnohem smutnějších. Už nikdy do něj nepřispěje jeden z jeho stěžejních autorů, pan Ladislav Kantor.

S Láďou jsme se kolem Odrazu pohybovali bezmála dvě desetiletí, střídali jsme se v různých pozicích redaktorských či v redakční radě. Po celou tu dlouhou dobu jsme spolu vedli řadu diskusí, pří a debat, mnohdy jsme spolu nesouhlasili, ba se i pohádali, a že Láďa pro ostré slovo nešel nikdy daleko...

Patřil k těm lidem, které málokdo hodnotí neutrálně nebo kteří jsou někomu lhostejní. Buď je lidé kolem nich uznávají a přijímají takové, jací jsou, nebo je srdečně nesnášejí. Ostatně on sám říkával, že už každého, koho zná, někdy naštval.

A i když jsme už nějakou dobu tušili, že jeho autorská i pozemská pouť se chýlí ke konci, jen těžko se s jeho odchodem smiřujeme.

Ale život jde dál a poprázdninový Odraz přináší i veselejší zprávy. K osobnosti Ladislava Kantora se pak vracíme v tématu měsíce.    Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Slovo starosty | Jan Jakob
Odcházení | Jaroslav Huk
Aurage | Antonín Matzner
Pokoj duši Ladislava Kantora | Martin Štifter
Vzpomínka na Láďu | Jan Jakob

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.