Odraz taky jednou pozitivní

Vážení čtenáři,

máme tu květen, měsíc lásky. Možná i to je příčinou, že v tomto čísle výjimečně nenajdeme žádné osobní výpady, a to ani v polemických článcích, které se tentokrát týkají hlavně vyhlášky o zákazu podomního a pochůzkového prodeje a návrhu přispívat z městské kasy rodičům dětí, na které nezbylo místo ve veřejných školkách.

Absence osobních invektiv zajisté potěší valnou část našich čtenářů, aspoň tak lze soudit z výsledků ankety, kterou jsme vám předložili v předminulém čísle a kterou jste mohli vyplňovat i prostřednictvím internetu. Více o tom, co jsme se z ankety dozvěděli, naleznete v Tématu měsíce na straně 9 a 10.

Ve Zprávách z radnice kromě obvyklého popisu jednání městských radních a zastupitelů naleznete mimo jiné informace o volbách do Evropského parlamentu, které nás v závěru tohoto měsíce čekají. Evergreenem jsou neustálé změny jízdních řádů vlaků kvůli výlukám. Společnost ROPID nám ale chce přinést i příjemné chvíle - více na str. 9.

Z dalšího obsahu bych vás rád upozornil na pozvánku na Koncert pro Tadeáše, kde kromě hudebního a literárního zážitku můžete přispět na dobrý a potřebný účel.

Přelom května a června bývá tradičně bohatý na kulturní akce, a i když je to trochu honička, dá se to stihnout. Pro děti je určena oslava Dne dětí na Tyršově náměstí odpoledne v pátek 30. května, den nato dopoledne se koná proslulý Pohádkový les a odpoledne neméně oblíbený festival Zámeček.

Myslím, že Odraz je tentokrát hodně pestrý, a doufám, že si v něm každý najde něco, co ho zaujme.

A na závěr bych chtěl jménem celé redakční rady popřát našemu starostovi Janu Jakobovi hodně štěstí do nového života. V Odrazu se o tom sice nepsalo, ale vězte, že pan starosta se nám na konci dubna oženil.

Inu, je květen, lásky čas.

Jaroslav Drda

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.