ODS rozpočet města nepodpořila

Těsně před svátky jednalo městské zastupitelstvo o rozpočtu města na rok 2017. Účast nebyla z různých důvodů valná a i díku tomu koalice rozpočet zastupitelstvem málem neprotlačila. Po několika technických přestávkách se to ale v půl jedenácté podařilo, byť můj hlas rozpočet nedostal, a to hned z několika důvodů.

Úhelným kamenem je plánovaná rekonstrukce památkově chráněné vily čp. 125 v Tichém údolí. Protože pan místostarosta Novotný nepředložil žádný detailní záměr investiční akce a koexistence dvou subjektů, neznáme celkový plánovaný rozpočet ani provozní financování, chtěl jsem přesunout 10 milionů. Kč do adresné rezervy. I po přesunu by finance zůstaly součástí rozpočtu, ale uvolněny by byly až po dokončení projektu a doplnění informací. Přesun se nakonec uskutečnil, ale pouze zčásti a s velkým odporem, což je podle mého chyba. Vila vždy sloužila k bydlení, a proto ODS prosazovala ve vile byty. I historického pohledu to nejlépe odpovídá původnímu využití, a navíc by město dostávalo nájemné. Stejně jako prodej se ukázalo být toto řešení politicky neprůchodné, proto jsme zde alternativně prosazovali školku pro 50 dětí. Vedení města ale projekt změnilo a prosazuje, aby půl vily sloužilo neziskovkám a v druhé polovině chce vedení města školku pro 25 dětí. S touto změnou nesouhlasíme.

Dále jsem navrhoval, aby vznikl projekt na rekonstrukci ulice Legií. Zastupitelé to bohužel nepodpořili, tak si budou muset obyvatelé této části Roztok ještě nějaký čas počkat, protože bez projektu se stavět nezačne ani v roce 2018. Nedočkají se ani obyvatelé Plzeňské nebo Zeyerovy ulice, přestože tyto ulice byly v plánu oprav již dávno. Ano, vím o majetkových sporech s Ekospolem, ale nikdo je neřeší, v horní části Zeyerovy ulice ani žádné spory nejsou a možná by dole pomohla jen změna v projektu. Naopak mám radost, že se snad podaří opravit velký celek komunikací na Žalově, kde ještě nějaký čas zaberou archeologické průzkumy.

Velké množství malých rezerv má rozpočet v mnoha různých kapitolách, nicméně obecně je proinvestiční a vyrovnaný, což je dobře. Roztoky mají peněz dost a snad se budou investiční akce dařit lépe než v roce minulém.

Ing. Roman Jandík
zastupitel města, předseda ODS Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Doprava | Vít Calta
Kluci sympaťáci | Vlaďka Drdová
Kdo je Mirko Janeček | Vojtěch Sedláček
Šalamonovo vyfičení | Jaroslav Kubečka
Pomník | Roman Jandík

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

obyvatelé Plzeňské, Zeyerovy, Legií...

Obyvatelé se ničeho nedočkají, protože než na ně přijde řada, rozpadnou se stávající vozovky a chodníky. Pokud chodíte po městečku pěšky musel jste si toho všimnout. Začněte procházkou po Masarykově třídě, vizitce našeho vzorně modrobolševického městečka. Hned vedle Akademiku je pod dlážděním vedle šachty kaverna do které časem někdo spadne.
-
Mimochodem. Všiml jste si, že starostenský soudruh Polčák vnitrostranickou komunikaci posílá kolegovi slavného podnikatele Krejčíře?
Vazby Starostů na rodinu Krejčířova spolupracovníka. Se synem se radí, otec je platí: http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/vazby-starostu-na-rodinu-kre...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.