Ohlédnutí za projektem Informační centrum pro moderní školu

V listopadu vyvrcholily aktivity projektu Informační centrum pro moderní školu, v rámci kterého probíhaly na základní škole volnočasové programy zaměřené na rozvoj komunikačních dovedností žáků v různých oblastech. V rámci tvůrčího psaní, fotografie a základů novinářské práce se děti učily umění sdělování, vyjadřování pocitů, popisu stavu věcí kolem nás i svého vlastního vnitřního světa.

Nejzdařilejší literární dílka jsme shrnuli do publikace Literární almanach, kterou krásně doplnily fotografie mladých fotografů. Novinářské rozhovory s osobnostmi Roztok a roztocké základní školy, které se nám povedlo zpracovat v průběhu roku 2012, jsme vydali ve formě malé, hezké knížky.

Výsledky naší práce doplnily a obohatily oslavy 80. výročí budovy ZŠ v Roztokách v hotelu Academic 28. listopadu 2012 a vše se moc povedlo. Do 10. ledna 2013 navíc můžete v galerii hotelu Academic zhlédnout krásnou výstavu prací žáků, které vytvořili v rámci fotografického programu.

Projekt přinesl základní škole kromě materiálního vybavení počítači, specializovanými SW, fotografickou technikou a odbornou literaturou zejména nové zkušenosti, které jsou velkým obohacením jak pro jednotlivé pedagogy školy, tak i pro celou organizaci.

Cenná byla i setkání s opravdovými specialisty v oborech - spisovateli, novináři, fotografy. Povedlo se mnohé. Škola je bohatší o dvě krásné knížky, které pohladí na duši, a celý zdařilý projekt je pro školu velkou inspirací pro budoucnost.

Zůstává poděkovat všem, kteří přispěli svou prací k tomuto úspěchu - především lektorům, ale i těm, kteří stáli v pozadí - finanční manažerce Ing. Jitce Jandákové, která dohlédla na co nejlepší využití finančních zdrojů, Mgr. Lence Červenkové za cenné rady zkušené novinářky, která nám velmi pomohla s knížkou, a Mgr. Petře Jiráskové za odborný dohled nad jazykovým zpracováním obou publikací.

Šťastný rok 2013 všem.

Ing. Silvia Jirásková
věcná manažerka projektů OP VK

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.