Ohlédnutí za tenisovým létem

Slunečný svit slábne, dny se zkracují, vítr je chladnější, častěji prší a my všichni cítíme, že další prázdniny jsou minulostí a podzim nezadržitelně klepe na dveře. Přesto jsme se ani v létě my z tenisové školy nenudili. Příměstské letní intenzivní kurzy tenisu na Žalově přilákaly množství dětí různých věkových kategorií a věřím, že všichni si čas strávený s námi užili, něco zajímavého se naučili a hlavně udělali něco pro své zdraví. Kromě kurzů jsme uspořádali i dva oficiální turnaje baby tenisu, na které se můžete těšit i v nadcházející sezoně.

Největší každoroční akcí je tenisový kemp v Rakovníku. Rekordnímu počtu 65 účastníků ve věku 6 až 17 let se věnovalo 8 trenérů a instruktorů. Tréninky tenisu a odpolední sparingy (cvičné zápasy) byly proložené cyklistikou a běsněním na švihadle, kde se nováčci nestačili divit alternativu, dvoušvihům a dalším závodním disciplínám. Pro zpestření byla večer zařazená utkání ve fotbale a volejbale/přehazo-vané, jednou byli diváci svědky i napínavého utkání v beach ragby, kde nabyla nouze o tvrdé zákroky v rámci pravidel. Ve středu večer napadly tábor oživlé mrtvoly zombie a děti se musely pod dozorem zkušených mariňáků protlouct cestou plnou nástrah, aby získaly potřebnou vakcínu a mohly se vrátit zpět do svých pelíšků - tato zombie apokalypsa se po většinou setkala s velkým úspěchem.

Léto nám skončilo a opět jsme zpět v realitě všedních dnů. Výhodou ovšem je, že se můžeme znovu naplno věnovat všem našim koníčkům. Jedním z nich je samozřejmě tenis - děti i dospělí již začali s pravidelnými tréninky v TENISOVÉM AREÁLU ŽALOV, ale v případě zájmu může tenis přijít vyzkoušet každý. Po hře plné nasazení osvěží chlazený nápoj, zmrzlina nebo točené pivko. Na listopad pro vás chystáme rozšířený obchod se sportovními potřebami. Připomínám našim věrným i novým hráčům, že halu stavíme 5. 10., takže je nejvyšší čas si rezervovat svůj termín. Závěrem bych rád popřál všem bezproblémový vstup do nového školního roku a podzim plný nezapomenutelných, nejen sportovních, zážitků!

Jan Šrámek

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.