Ohlédnutí za uplynulou sezonou roztockého sboru Local Vocal

Letošní sezona roztockého pěveckého sboru Local Vocal byla více než pestrá. Dvanáctičlenný sbor pod vedením sbormistra Martina Šmída uskutečnil od září 2013 do června 2014 sedm samostatných koncertů a dalších osm vystoupení při různých kulturních akcích. Kromě tradičních vánočních a velikonočních koncertů stojí za zmínku např. vystoupení při otevírání roztockého zámku, benefiční koncert pro Dobroduš nebo vystoupení na vernisáži v Senátu PČR. Koncert pro službu střediska Diakonie CČE -Dobroduš proběhl v evangelickém kostele ve Střešovicích. Společně se sopranistkou Magdalenou Turchichovou-Šmídovou a za doprovodu violoncellisty Ondřeje Michala zazpíval sbor skladby z období renesance a baroka. Bezmála šest tisíc korun, které se vybraly z dobrovolného vstupného, bylo věnováno na službu Dobroduš, která pomáhá lidem s dlouhodobým duševním onemocněním.

Vystoupení sboru přispělo k příjemné atmosféře i na vernisáži obrazů klientů Diagnostického ústavu pro mládež, Praha 2, která proběhla v prostorách Senátu PČR. Činorodost, nové nápady a radost ze zpěvu rozhodně sboru Local Vocal nechybí. Velkou zásluhu na tom má sbormistr Martin Šmíd. Pod jeho pečlivým vedením je Local Vocal společenstvím, které má snahu přispívat ke kulturnímu životu v Roztokách i mimo ně.

Anna Kaucká

Zahradní slavnost přicházejícího léta

Blížící se prázdniny jsme na Levém Hradci přivítali tím nejlepším, co děti i dospělí v kurzech, kroužcích a uměleckých souborech sdružení Roztoč vytvořili.

Taneční, dramatická a hudební vystoupení prokládaly projekce animovaných filmů a fotografií, v nedaleké Medové kavárně bylo možné poznat i ochutnat plody práce malých včelařů. Oddychnout bylo možné u tvorby pomíjivých bublin nebo trvalých připínacích odznaků-placek.

Pestrý program se skládal především z vystoupení mnoha kroužků - dramatické kroužky od nejmenších až po oceněný umělecký soubor Cára carara předvedly svá představení v nelehkých venkovních podmínkách, taneční studio Po špičkách od nejmenších dětí po umělecký soubor Na patě prokládalo celé odpoledne svými nápaditými choreografiemi.

Stálou součástí programu se stalo vystoupení žonglérů - souboru Mix Trix a jejich žáků ze žonglérského kroužku - a bubeníků včetně kapely Blabuburo.

Program završila hudební skupina BezoBratři, která nám přivezla energické lidové písně plné historie i současnosti.

Děkujeme všem, kteří slavnost podpořili -městu Roztoky, panu Sládkovi z TS Roztoky, firmě RS maso CZ, Asociaci TOM, levohradeckým sousedům za přijetí a ochotné zapůjčení elektřiny a jiného potřebného, všem maminkám za napečené dobroty a mnoha dobrovolníkům za pomoc při přípravě, průběhu i úklidu slavnosti.

Výstava „Naše pole a zahrádka“ na zámku_

V inspirativních prostorách půdy roztockého zámku se uskutečnila výstava výtvarných ateliérů věnovaná rodinnému zemědělství. K vidění byly výtvarné práce dětí z ateliérů Semišová myš, Semiška a Barevný ateliér, Keramika a kulisy a loutky k animovaným filmům studia Anima Roztoč. Večer doprovodili flétnisté z kroužku Hrátky s flétnou.

Děkujeme velmi lektorkám výtvarných kroužků, které ve velmi vytíženém čase konce školního roku výstavu připravovaly, rodičům i dalším dobrovolníkům, kteří přiložili ruku k dílu, Středočeskému muzeu za velkou vstřícnost, a především dětem za jejich píli a nadšení.

Zápis do kroužků a kurzů 2014/15

Srdečně zveme vás, děti i dospělé, na zápis do kroužků a kurzů na školní rok 2014/15. U zápisu se můžete dozvědět podrobnosti o obsahu kroužku, o způsobu jeho vedení, o práci s dětmi, seznámit se blíže s lektory. Zápis v Roztokách probíhá v pondělí 1. 9. 2014 od 8 do11 h v ateliéru v Havlíčkově ulici 713 a v úterý 2. 9. od 15 do 18 h v ateliéru Plechárna v Jungmannově ulici za knihovnou.

Roztoč ve školním roce 2014/2015 vypisuje 30 různých kurzů a kroužků pro děti i dospělé.

Zuzana Šrůmová
Foto: Jakub Souček

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.