Oslavy 100 let fotbalu: oceněni bývalí hráči

Tomáš Novotný, prezident SK Roztoky, si po celý den ohromně pochvaloval, že všichni hráči -od nejmladší přípravky po Starou Gardu - předváděli i v horkém počasí úžasné výkony.

A Tomáš Dvořák z kapely TYP zas byl v podvečer náramně spokojený, že původně ostýchaví tanečníci se parádně rozjeli: „Lidi nás vzali naprosto perfektně, pivo i párek byly taky vynikající, nářez se povedl, počasí jak objednané,“ pochvaloval si.
Oslavy 100 let fotbalového oddílu SK Roztoky se v sobotu 23. června zkrátka povedly. Hlavním hitem, který přitáhl diváky, byl určitě závěrečný zápas se Slavojem Houslice, týmem z filmového Okresního přeboru. Skončil divokou remízou 9:9.

Po zápase diváci dlouho nechtěli pustit ze hřiště sympatického herce Davida Novotného alias Jardu Kužela. S ním se snad každý chtěl společně vyfotografovat. Na oslavy mimo jiné dorazila i neoficiální "delegace" z Pražského hradu - podívat se přijel Radim Ochvat, mluvčí prezidenta Václava Klause. Jedním z hlavních bodů celodenního programu bylo slavnostní ocenění bývalých úspěšných hráčů, trenérů a funkcionářů. "Odměnili jsme speciálně hráče, kteří zde hráli nejvyšší soutěž, která se v Roztokách po válce hrála, a to byl Pražský přebor," říká současný šéf klubu Novotný.

A že to pořád tahle parta umí, dokazuje výsledky - nad současným "béčkem" zvítězili 3:0. Oceněni byli konkrétně Marek Brajer, Daniel Mašek, Karel Tříska, Ondřej Jakoubek, Vladimír Svoboda a Martin Čížek. Poslední dva jmenovaní v Roztokách pořád hrají.

"Další hráči, jako Herda,Viger, Siva, Roubíček, Machara, Váňa, Chalupa, Soukup, Hájek, Krulich a tehdejší šéf Jarolímek se buď omluvili, nebo se z nejrůznějších důvodů nedostavili. Je nám líto, že se nechtěli pochlubit tím, co v Roztokách odehráli," dodal Tomáš Novotný.

Oceněni byli též bývalí funkcionáři: Petr Turoň a Jaroslav Drda coby bývalí předsedové SK Roztoky (tenkrát se ještě neříkalo "prezident"), a to "za neúnavnou práci pro klub". Uznání se dočkal též Václav Kapitán, úspěšný trenér hlavně mládeže a správce, bez něhož si nikdo dříve nedovedl chod klubu představit. A in memoriam též Jiří Muhlberger, duše roztockého fotbalu od 60. let.

Výsledky zápasů:

  • Ml. přípravka Roztoky - Motorlet 3: 5
  • Ml. žáci Roztoky - Staré Splavy 1:0
  • St. žáci Roztoky - Motorlet 3:3
  • St. garda Roztoky - Motorlet 2:2
  • Dorost Roztoky - AC Sparta Praha ženy a juniorky 3:3
  • B Roztoky - bývalí hráči SK Roztoky 0:3
  • A Roztoky - Houslice 9:9

V. Dolejší

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.