P+R = Roztoky?

Docela mě vyděsilo, že zastupitelstvo našeho města uložilo vedení města, aby jednalo s panem Dolínkem (náměstek primátory hl. m. Prahy) o spolufinancování parkoviště P+R v Roztokách. Možná je zdůvodnění níže sobecké, určitě je však méně sobecké než parkovací zóny na okraji Prahy:

■    V rozvinutém světě P+R znamená "zaparkuj na konečné metra" a dále jeď kapacitní dopravou někam do centra. Řidiči vědí, že je to rychlá a pohodlná cesta MHD na velkou přestupní stanici v centru. P+R v Roztokách znamená, že můžete jet vlakem dvě stanice na konečnou tramvaje (na Masaryčku zapomeňme, bude se opravovat Negrelliho viadukt). P+R v Roztokách je výsměchem mimopražským občanům.

■    Vlak v Roztokách není integrovaná MHD. Že se to tak jmenuje, ještě neznamená, že to tak je. Je to prostě vlak. Až z Roztok pojede vlak každých 10 minut (10, ne 15) každý pracovní den od 5.00 do 24.00 na Masaryčku nebo na Wilsoňák, tak změním názor. Parkoviště P+R v místě, kde jede vlak jednou za půl hodiny, je holý nesmysl (a podvod na občany).

■    Parkoviště P+R by mělo mít kapacitu mnoha stovek parkovacích míst, aby bylo prakticky použitelné. Protože ani tady, ani na Podbabě tak velký pozemek není, raději hovořme o parkovacím domě za desítky milionů korun. Opravdu chceme takovéto monstrum poblíž nádraží? Na pozemcích SŽDC? Parkování u nádraží pak ale asi nebude moci být zdarma. Takže zavedeme v Roztokách zóny jako v Praze? Celý den za 100, místní korunu ročně?

■    Suchdol požádal o zařazení do další fáze rozšiřování parkovacích zón v Praze. Parkoviště P+R v Roztokách by umožnilo vyhlášení zón v Suchdole, protože parkování pro mimopražské by bylo vyřešeno (u nás). Tímto by se parkovací problém elegantně přesunul z pražského magistrátu na Středočeský kraj, který však vládne mnohem menším rozpočtem, a hlavně parkování v Praze není problémem Středočeského kraje. Když už se Praha rozhodla zpoplatnit parkování ve svých ulicích (pro mimopražské výrazně diskriminačně), tak by měla ze svých daní a na svém území také vybudovat adekvátní infrastrukturu.

Naši zastupitelé se stejně jako my ostatní v Roztokách stali občany druhé kategorie. Mě osobně to bytostně uráží. Opravdu nevím, o čem s panem Dolínkem jednat. Snad jedině o tom, že by Praha mohla trvale financovat vlak jezdící každých 10 minut z/do Roztok a uznat, že pokud bychom tu kdy měli mít parkoviště P+R, tak můžeme parkovat v Praze 6 za podmínek jako obyvatelé Prahy 6.

Pokud se tento článek dostane k někomu z nového krajského zastupitelstva, navrhuji instalovat světelné závory na krajských silnicích kolem Prahy. Z Prahy směrem ven by svítila červená každý den od 6.00 do 16.00. Pražané přece mohou jet vlakem, lodí nebo letadlem.

Michael Bernát

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.