Pět stovek tříkrálových pochodníků

Před Tříkrálovou Okoří jsme vždycky trošku v napětí. Máme tenhle tradiční pochod rádi, a tak nás předem mučí a trýzní, zda nebude pršet, zda nezmokneme, kolik přijde účastníků, zda se moc nebudou ptát na slevu na startovném (hlavně ti organizovaní), protože co slevit z třiceti korun, že...

Strachujeme se, aby někdo neuklouzl, aby se u kaple v Číčovicích vyprodaly buřtíky, které máme ve své režii, aby autobus, který pro účastníky najímáme, měl přívětivého šoféra, a přejeme si, aby dítka, která vítají zpěvem pochodníky v roztockém zámku, nenastydla.

Letos to ale klaplo všechno bezvadně! Od vokovické staré školy vyšlo či vyběhlo víc než pět stovek lidí. Sluníčko tak trošku svítilo, teplota se držela milosrdně kolem nuly, místy i pod ní. Sokolník předvedl skvělé dravce a sovy, buřtíky se vyprodaly, dětští králové zpívali překrásně.

Lidem se šlapalo dobře, přišli mladí i staří, dokonce jeden borec, který nevynechal ani jeden z dosud proběhlých ročníků.

A bylo jich i s tím letošním 48! Lepší tržby ten den hlásily i hospůdky na trase, ne všichni pochodníci dorazili do zámeckého cíle... Tříkrálový pochod na Okoř je nejstarší pochod v našem okrese a my jsme na něj pyšní. Můj dík patří Jindře Zoufalé, která měla organizaci tradičně na povel, Balcerovým a Levým, Jitce Ramdanové, Vinařství Ludwig, s. r. o., okořskému panu starostovi, Středočeskému muzeu a dalším pomocníkům.

Zdrávi došli - a těšíme se na 49. ročník, napřesrok 7. ledna 2017.

Tomáš Novotný

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.