Petice za rozumnou podobu obytného souboru v Nádražní ulici v Roztokách

V měsíci březnu proběhla v našem městě petice občanů za rozumnou podobu obytného souboru, jehož výstavbu již několik let chystá soukromý investor v Nádražní ulici. Petenti vyjádřili svůj nesouhlas s aktuální verzí projektu pro územní rozhodnutí, který předpokládá stavbu až osmipodlažních (6 + 2 podlaží) bytových domů (celkem 122 bytů) na místě bývalého továrního objektu. Plánovaný objem výstavby by vyvolal zcela nepřiměřenou koncentraci obyvatel na malé ploše, navíc s předpokládanými negativními dopady na dopravní situaci v Nádražní ulici. Petici neprovázela žádná halasná kampaň, každý potenciální signatář měl možnost se k ní připojit po zralé úvaze. Dne 7. dubna 2016 byla petice předána vedení města. Na podpisové archy se podepsalo celkem 230 občanů našeho města, 119 občanů se k petici připojilo elektronickou cestou. Celkem tedy s peticí vyjádřilo souhlas 349 občanů. Všem těmto signatářům, kteří projevili aktivní zájem o budoucnost města, bych rád touto cestou poděkoval.

Rada města na svém jednání dne 13. 4. 2016 vzala petici na vědomí a bude k projednání postoupena zastupitelstvu města. Současně probíhají další interní jednání o této věci.

Chci ujistit občany našeho města, že přípravu tohoto developerského záměru budeme i nadále sledovat a všemi zákonnými prostředky usilovat o to, aby byl redukován do opravdu rozumné podoby.

Stanislav Boloňský
za petiční výbor

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.