Poděkování

V pondělí 30. 5. 2016 vyrazili žáci 4 tříd (1. D, 2. C, 2. F, 3. D) roztocké základní školy na dlouho očekávanou školu v přírodě do šumavského Srní. Bohužel si krásné přírody a plavání užívali necelé dva dny. Mnoho dětí náhle postihly poměrně závažné žaludeční a střevní komplikace. Z 90 dětí, které se školy v přírodě zúčastnily, bylo několik desítek žáků v noci z úterý na středu sanitkami rozvezeno do nemocnic v Klatovech, Sušici, Plzni a zřejmě i Strakonic. Tuto skutečnost jste mnozí zřejmě zaznamenali v televizním zpravodajství.

Musím konstatovat jako rodič jednoho z hospitalizovaných dětí, že přestože to byla poměrně krizová situace, při které by mnozí zpanikařili, tým pedagogů a vychovatelek, doprovázejících naše děti, situaci zvládl na jedničku s hvězdičkou. Během celé noci jsme byli průběžně informováni, co se se kterým žákem děje, případně kam byl převezen. Ještě ve 4 hodiny ráno mi paní učitelka Kovaříková, vracející se z plzeňské infekční kliniky, kam doprovázela některé z dětí, posílala informace o stavu dcery. A od brzkého rána odbavovala ostatní žáky, pro které si rodiče přijeli na zrušenou školu v přírodě. Postarala se spolu se svými kolegyněmi také o zavazadla hospitalizovaných dětí. Nyní mám informace, že jsou děti ve výrazně lepším stavu a doma. Příčiny této epidemie šetří Krajská hygienická stanice v Plzni.

Takže ještě jednou moc děkuji i jménem ostatních rodičů paní učitelce Janouškové, Hroudové, Kovaříkové, Hamissové a paní vychovatelce Zapletalové, Kejmarové, Pasztorové, Srpové a Denkové. Díky vzájemné spolupráci všech výše jmenovaných učitelek a vychovatelek byla celá situace zvládnuta velmi dobře.

Dovolte mi poděkovat i jménem zastupitelů města Roztoky, mnoho mých kolegů má také děti v roztocké škole a můžeme být pyšní na její zaměstnance.

Ing. Petr Flek

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Zločin ve škole | Jaroslav Huk
Slovo starosty | Jan Jakob
Dobra vec se podařila | Vlaďka Drdová
Poslední zvonění | Jaroslav Huk
Škola | Vít Calta

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.