Poděkování místostarosty

Milí občané Roztok, asi většina z vás se dočetla, že jsem byl rozhodnutím zastupitelstva města odvolán z funkce místostarosty.

Mé odvolání navrhl zastupitel za ODS pan Jandík, který se na otázku zastupitelů na důvod tohoto kroku zmohl pouze na odpověď, že jsem ztratil důvěru místní ODS.

Pro ztrátu důvěry v místní ODS stačí patrně mít v něčem jiný názor. V poslední době se to v ODS děje pravidelně, zdaleka nejen v Roztokách.

Toto jednání o změně koaliční smlouvy vyprovokovala rada místní ODS ovlivněná pomluvami pana Jandíka. V den, kdy došlo k mému odvolání, měl totiž už v ruce podepsaný písemný komplot nazvaný „Nová koaliční smlouva“, v které uvolněné místo radního přenechali panu Drdovi (Netřesk), aby si zajistili chybějící hlasy k mému odvolání, a místo druhého místostarosty právě panu Jandíkovi!

Veškerá tato jednání se vedla beze mne, abych se k nim ani nemohl vyjádřit. Musím ale poděkovat zastupitelům, kteří si uvědomili podstatu věci postavené na smyšlenkách, a pro mé odvolání nehlasovali. Netvrdím, že jsem na městě vše udělal tak, že by to nešlo jinak či lépe (kdo ostatně ano?), ale po dvouletém působení je snad za mnou vidět kus práce, a rozhodně jsem na komunální úrovni svým jednáním nikoho ani město nepoškodil. To ostatně potvrzuje i absence relevantního důvodu mého odvolání.

Jsem rád, že mohu tímto způsobem poděkovat za spolupráci vedení města, kterému vlastně nic jiného nezbývalo, než akceptovat požadavek ODS, protože jinak by se rozpadla koalice.

V neposlední řadě děkuji za spolupráci zaměstnancům, kteří jsou ve většině lidé zkušení a pracovití, i když pracovat na MÚ je práce vcelku nevděčná a náročná. Proto jim přeji, aby hlavně došli pochopení a uznání od občanů Roztok i vedení a aby jim bylo v rekonstruovaných prostorách dobře. Děkuji zaměstnancům, protože se mi s nimi po dobu dvou let dobře spolupracovalo. Myslím si, že každý, kdo výrazně a razantně kritizuje jejich práci, by se měl alespoň rok na této práci podílet - změnil by jistě názor na spoustu věcí.

Pro mě to byly náročné dva roky a nelituji jich, protože zkušenost je nepřenosná a já jsem jich za ty dva roky získal požehnaně. Všem vám za ně děkuji.

Když budete potřebovat pomoc i - třeba jen radou - se státní a veřejnou správou, můžete se na mě kdykoli obrátit.

René Šefr
zastupitel města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.