Pódiová nemoc v Roztokách

Návštěva letošních Slavností levého a pravého břehu mě utvrdila v přesvědčení, že obdobné akce slouží velmi často jako promo politikům placené z peněz daňových poplatníků. Proto by jejich organizaci mělo město do budoucna přenechat soukromým subjektům.

Pódium
Pódium | ilustrační foto | mF

Že na obdobných akcích může dobrým slovem přítomné obšťastnit starosta, jakožto reprezentant města, to jsem schopen pochopit. Nicméně jsem dlouho přemýšlel, proč roztocká kulturní akce, placená z městského rozpočtu, slouží k představování kandidátů TOP 09 do voleb do poslanecké sněmovny!? Věc mi objasnila skupinka blízko stojících mladíků, kteří před svým odchodem z akce označili řečníky za lidi trpící „akutní pódiovou nemocí“ (dále jen APN). Protože jsem tuto chorobu neznal, objasnili mi, že jejím syndromem je prý nutkavá touha vystoupit na jakékoliv pódium, které se v blízkosti nemocného vyskytuje, a to kdykoliv, kdekoliv a se sebenudnějším příspěvkem. Projevuje se zvláště u politiků, je nakažlivá a bývá dost často neléčitelná. Akutní fáze APN je infekční zejména v předvolebním období. Ač je komunální politika pouze mým koníčkem, musím si nyní i já dávat pozor, abych rovněž něco na roztockém úřadě nechytil. Samozřejmě i ODS má zájem představit ty naše kandidáty do poslanecké sněmovny, kterým jako místní sdružení důvěřujeme, a které podporujeme. Budeme tak ale činit nikoliv oslavnými rozhovory, ale skrze standardní placenou inzerci - například zde v Odraze. Politikům TOP 09 přeji v dobrém brzké uzdravení a voličům šťastnou ruku ve volbách.

Roman Jandík
místostarosta města za ODS

Kam dál

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Vážený pane místostarosto, s

Vážený pane místostarosto,
s některými vašimi postoji nesouhlasím, ale tímto článkem mi mluvíte z duše.
Nejenom já jsem zaznamenala, že letošní slavnosti na Levém a Pravém břehu pojali starostové Jakob, Vytiska a Langšádlová jako možnost své předvolební prezentace za Top 09 a už jsem zjistila, že na organizování této akce město Roztoky vyplácí z rozpočtu velké peníze. Možná Top09 městu tuhle akci nějak zasponzorovala. O předvolebním oslavném článku starosty Jakoba v Odraze si spoustu lidí myslí své. Hodně se zesměšnil, ale mohl to udělat za své peníze a jako ostatní si zaplatit zabranou plochu časopisu.
Doufám, že jako tradiční roztocká pravicová strana ve vedení města se postaráte, aby se peníze na starostovy prezentační akce do rozpočtu nedostaly a byly raději využity na opravy silnic nebo něco takového.
J. Novotná

Jitko, tenhle prispevek

Jitko, tenhle prispevek nemyslis vazne, ze jsi to ty ? To bys zklamala mne i rodinu. :-( zavolam.

Novotný P., myslím to vážně a

Novotný P., myslím to vážně a mám k tomu své důvody, respektuj/te prosím můj názor, soudě z příspěvku jiný než tvůj/váš. Jestli jsem zklamala celou tvou/vaši rodinu, to mne mrzí. Zavolej/te, ale asi nejsem ta tvá/vaše Jitka :-) asi je nás na světě víc ..

Vážená paní Novotná, tak

Vážená paní Novotná,

tak trochu mě udivuje vaše naivita, když si myslíte, že akce města sponzoruje nějaká politická strana. Spíše naopak. A tak náš "přiliš" mladý pan starosta, který se na politiku systematicky připravoval a není žádným nováčkem, dobře ví, že na své promo akce jsou nejdostupnější peníze z městské poklady. Když není na podiu na akcích města, tak se prezentuje na akcích svých známých, kterým ovšem akce zaplatí také z městské pokladny. Vy nevíte, že tak to mnoho z našich politiků dělá a že náš starosta není vyjímkou? Nekandiduje do PS ČR za TOP09?

Velmi zajímavý příspěvek

Velmi zajímavý příspěvek nějakého místního občana je na diskusním fóru webových stránek města, je nazvaný Volit TOP 09 s Jakobem- ani omylem a popisuje jednání našeho pana starosty a úřadu pod jeho vedením. Že by přibývalo lidí s negativními zkušenostmi s naším panem starostou ...?

http://www.roztoky.cz/tribune/topics/4734

Zřejmě přibývá občanů, kteří

Zřejmě přibývá občanů, kteří našeho pana starostu vnímají nejen jako výpitku, ale i jako "škodiče". Je od TOP09 opravdu zvláštní taktika nasadit zrovna jeho do voleb do sněmovny a ještě vedle něho umístit slogan o autoritách :-)

Když jsem zjistila, že je na

Když jsem zjistila, že je na jejich kandidátce, tak už mě nezajímal jejich volební program, to je zbytečné číst. Co vím, tak je v Roztokách docela hodně lidí, kteří je volili do zastupitelstva a tenhle mladík na radnici nás moc zklamal, takže teď konečná.

Zřejmě to tam vložil někdo,

Zřejmě to tam vložil někdo, kdo nesouhlasí s tím, aby jeho příspěvky byly publikovány na roztoky.com.

Diskusi na stránkách města

Diskusi na stránkách města sleduje zřejmě někdo z volebního štábu TOP. Jakoba nahradili na plakátu na Tyršáku knížetem Somnambergem.

Už mi volalo několik známých.

Už mi volalo několik známých. Asi volebnímu štábu konečně došlo, že s panem starostou se ustřelili. Musí se jim nechat, že bitvu nevzdávají a před cílem se snaží zabojovat někým, kdo by mohl roztocké voliče oslovit, jako se to stalo při prezidentských volbách. Třeba se Topce tato taktika v Roztokách zúročí. Je to zřejmě dobrý tah, že ten obličej na náměstí vyměnili, uvidíme v sobotu večer jak moc se jim to povedlo vyžehlit.

nebo že by to udělali všem

nebo že by to udělali všem svým kandidátům, že je nahradili na poslední hodiny Somnambergem ?

To jako, že by za celou

To jako, že by za celou republiku poslala Topka do sněmovny jenom knížete? to by stačilo, to je fakt, ale pak je škoda všeho toho papíru na hlasovací lístky, na který tiskli svoje kandidáty za jednotlivé kraje.

:---)

:---)

Haha...tak to je moc!

Haha...tak to je moc!

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.