Podzim a konec roku na ZUŠ

Během podzimních měsíců (listopad) se uskutečnil 11. ročník hudebního festivalu Roztocký podzim, tentokrát za účasti herce Ladislava Freje. V hudební části vystoupili žáci a učitelé ZUŠ a dalším hostem bylo Klasické dechové trio. Festival pokračuje v osvědčené dramaturgii a přitom nabízí každým rokem pestrou paletu kulturních zážitků.

Veřejný koncert vybraných žáků ZUŠ následoval několik dnů poté. A žáci prokázali nejen stoupající uměleckou úroveň svých výkonů, ale také stále se zvyšující početnost svých vystoupení.

Bohaté listopadové vystoupení jsme zakončili dvěma koncerty pro mateřské školy.

V prosinci proběhla na školní půdě (STUŠka) prezentace jednotlivých tříd, Vánoční koncert na zámku s přeplněnou diváckou kulisou a... když už jsme u té půdy - dokončili jsme výstavbu půdní zkušebny. Proces se nám natáhl, protože v průběhu stavby na nás postupně vypadávali kostlivci v podobě ztrouchnivělých tu podlažních, tu zase střešních trámů. Jsme rádi, že je vše hotovo a můžeme se věnovat s plným soustředěním své pedagogické práci. V lednu nás totiž čekají soutěže ZUŠ v oboru klavír, housle, violoncello a kytara. A právě v oboru kytara jsme pořadateli okresního kola.

A protože je konec roku, přejí zaměstnanci ZUŠ Roztoky všem roztockým občanům mnoho pracovních a osobních úspěchů a především hodně zdraví v novém roce.

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Chvályhodný počin | Stanislav Boloňský
Pořady ROSA COELI v roce 2017 | Václav Pavlík
Koncertní sezona na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Koncert učitelů | Jaroslav Drda
Podzim na ZUŠ | Bohumír Šlégl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.