Podzim na ZUŠ

Podzimní měsíce na ZUŠ se nesly ve znamení činorodé práce. Veškeré dění směřovalo k hlavní události, 8. ročníku hudebního festivalu Roztocký podzim, který se uskutečnil v Historickém sále zrekonstruovaného zámku. Z našeho pohledu jej můžeme označit za velmi vydařený, ale protože máme slíbený komentář „zvenčí“, nebudu se o něm dále vyjadřovat.

Všichni víme, že roztocké školky praskají ve švech a nám nastal problém, jak vyřešit místo pořádání výchovných koncertů pro MŠ, které pořádáme dvakrát do roka v Tanečním sále ZUŠ. Nakonec jsme je umístili do Kongresového sálu hotelu Academic. Ve dvou koncertech se vystřídalo téměř 200 dětí (včetně MŠ Únětice)!

Každoročně probíhají na všech ZUŠ v republice soutěže ZUŠ ve všech oborech. Letos se naše škola zúčastní soutěží v těchto oborech: Hudební obor - housle, violoncello, kytara, klavír; Literárně-dramatický obor - individuální soutěž. Koncem ledna se uskuteční školní kolo, dále navazují okresní a krajská kola a ti nejlepší postupují do ústředních kol. Naši žáci se už dlouhodobě připravují, přejme jim tedy hodně úspěchů.

Naši učitelé připravují své žáky na třídní koncerty. V prosinci a v lednu budou mít rodiče možnost posoudit, jaký pokrok jejich dítě v průběhu roku učinilo.

V době, kdy vychází toto číslo Odrazu, se uskuteční tradiční Vánoční taneční představení v Tanečním sále ZUŠ, vyvrcholením zimní sezony bude Vánoční koncert v Historickém sále roztockého zámku. Ale o tom všem se dozvíte v následujícím čisle.

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Nové hudební studio ZUŠ | Stanislav Boloňský
Jarní dění na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Začátek roku na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Podzim na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Jarní aktivity na ZUŠ | Bohumír Šlégl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.