Podzim na ZUŠ

Školní rok 2014/15 zahájila ZUŠ v novém. Podařila se totiž kompletní rekonstrukce vstupního vestibulu v hlavní budově. Návštěvníci, kteří vstoupí, mají hned lepší pocit z příjemného prostředí.

Naše škola je již tradičně kapacitně plně využitá (280 žáků) a jsme rádi, že převis nepřijatých žáků je poměrně malý, přijati byli všichni nadprůměrně talentovaní.

První akcí sezony byly výchovné koncerty pro MŠ, které se konaly v říjnu v Kongresovém sále hotelu Academic. 6. listopadu se v Historickém sále roztockého zámku uskutečnil 9. ročník hudebního festivalu Roztocký podzim. Za ZUŠ v něm účinkovali nejlepší sólisté z řad dětí, učitelé, komorní soubory a Komorní orchestr ZUŠ. Hosty festivalu byly Klasické dechové trio a přední česká herečka Valérie Zawadská. Předvedené výkony interpretů ZUŠ i pozvaných hostů byly v příjemné symbióze a obohatily programovou historii festivalu o další kulturní rozměr. Přejme si, ať jubilejní 10. ročník festivalu je skutečným vyvrcholením našeho uměleckého snažení. Protože umělecký potenciál nastudovaných skladeb našich žáků hudebního oddělení a divadelních výstupů žáků literárně-dramatického oddělení je veliký, rozhodli jsme se zařadit do programové struktury další koncert. 20. listopadu, opět v Historickém sále roztockého zámku, jsme uskutečnili Veřejný koncert ZUŠ. Přes dvacet hudebních i divadelních čísel od těch nejmenších až po vyspělé interprety přivedlo nabitý sál do velmi pozitivní nálady. Nám pedagogům ukázalo, že naše úsilí je směrováno správným směrem.

V době, kdy budete číst tento článek, proběhne poslední akce tohoto roku - Vánoční koncert (11. prosince). Nyní se žáci i učitelé intenzivně připravují na soutěž ZUŠ, tentokrát v kategoriích zpěv, dechové a dřevěné nástroje a orchestry. V lednu proběhne školní kolo, v únoru okresní kolo a v březnu krajské kolo. Přejme našim soutěžícím hodně úspěchů a pevné nervy.

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.