Podzim ve sdružení Roztoč

Volná místa v kroužcích

Věříme, že jste úspěšně zvládli shon spojený se začátkem školního roku a každý si našel svůj kroužek nebo kurz.

Během září se postupně začaly kroužky a kurzy rozbíhat. Zájemců z řad dětí i dospělých je dosti, což nás moc těší.

Zbývá jen pár míst v následujících kurzech:

Žonglování - pro děti od 9 let, čtvrtek 19-20, sokolovna Únětice

Malí muzikanti - pro děti 4-5 let, které mají chuť zpívat a hrát na nejrůznější rytmické nástroje, středa 15-16 hod, ateliér Roztoč

Housle - pro děti od 6 let, výuka dle domluvy, ateliér Roztoč

Včelařství - pro děti od 6 let, úterý od 16 hodin na Levém Hradci

Ateliér Semišová myš - výtvarný ateliér pro děti 7-18 let, čtvrtek 18.20-19.50, ateliér Havlíčkova

Více informací na www.roztoc.cz nebo tel.: 775 889 940.

Stavíme společně dům

Rádi bychom vás informovali o postupu prací a poděkovali za dosavadní podporu.

V minulém čísle jsme vás žádali o podporu finanční i materiální. Za všechny dosavadní dary děkujeme, na našem webu najdete aktualizovaná čísla o výši darů a seznam toho, co je ještě potřeba.

Byla vybrána firma, která vybuduje základy a přípojky. Modulová stavba je ve výrobě, předpokládaný termín instalace modulu je první půlka listopadu.

Velice se na nový dům těšíme. Jelikož se jedná o jednoduchou modulovou stavbu, rádi bychom si ho společně s vámi zkrášlili. Chystáme tvořivá setkání pro malé i velké. Přejeme si, aby dům byl naším společným dílem.

Hudební setkání s finskou kantelou

Ve dnech od 2. do 4. listopadu proběhnou v ateliéru sdružení Roztoč hudební dílny určené rodičům s dětmi. Setkání povedou lektorky z finské hudební školy. Seznámíte se s kantelou, tradičním finským drnkacím nástrojem, na který zvládne hrát každý z vás. Nástroj se výborně hodí právě pro muzicírování s dětmi.

Kantely budou na místě k zapůjčení. Tlumočení zajištěno. Časový harmonogram víkendových dílen bude upřesněn. Na sobotu večer je plánován koncert finských, francouzských a českých muzikantů. Setkání je pořádáno v rámci projektu Grundtvig Partnerství (mezinárodní projekt podporující vzdělávání dospělých v oblasti hudby). Cílem projektu je sdílení různých přístupů v hudebním vzdělávání, utváření nových hudebních situací a vzájemná výměna zkušeností. Dalšími partnery projektu jsou hudební škola v Joigny/Francie, Vzdělávací institut pro dospělé v Iisalmi/Finsko a Kulturní centrum v Ogre/Lotyšsko.

Pozvánka od Tichého Jelena

Divadlo Tichý Jelen připravuje společný projekt s finským uskupením Tip Connection Company. Premiéra přestavení je plánovaná na léto 2013.

Malou ochutnávku však můžete zhlédnout již v říjnu v rámci festivalu současného umění Praha - TINA B. 2012: ART & HAPPINESS. Sedmý ročník festivalu si stanovil vysoký cíl pozitivně naladit obyvatele Prahy i její turisty. Účinkující se budou snažit svými díly vzbudit v divácích pozitivní emoce, úsměv a pocit štěstí. Společným představením Tichého Jelena a finského Tactil: Popelka se můžete potěšit 18. 10. 2012 od 18:00 v K4 Klubu v Celetné 20, Praha 1. Více informací na www.k4klub.org.

Za sdružení Roztoč Jitka Čechová

Kafemlejnek na lodi Tajemství

Seděli jste někdy v obřím kafemlejnku? A vaši vstupenkou do něj byly oříšky nebo korálky? A předváděli tam tři ošuntělí pantátové v buřinkách (z třicátejch) kombinaci groteskní ekvilibristiky, poetiky, muziky a další taškařice? A někdy i na vééélikém gramofonu? A měli jste chvílemi pocit, že se zjevil Laurel, Fernandel a Tarantino?

Jestli ano, tak jsme si pravděpodobně společně užili báječné představení Gramoulinophone, francouzské společnosti 2 rien merci.

A můžeme za to poděkovat Roztoči, který je přivezl na formanovské lodi Tajemství. A jestli jste to neviděli, tak na ně někdy někam běžte, neb je to vzrušující, tajemné i komické zároveň. A to je pravda přátelé, protože to říká sám T. Texas Taylor.

Martin Čech

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Roztoč se v kultuře | Kateřina Korychová
Roztoč se v kultuře | Martin Šmíd
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová
Zprávy ze Sdružení Roztoč | Kateřina Korychová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.