Podzimní atletické úspěchy v TJ Sokol Roztoky

Podzimní část atletické sezóny 2016 byla vpravdě nabitá. Závody mladšího žactva, finále přípravky, víceboj žactva a Svatováclavský přespoláček - to vše s velmi slušnými výkony. Začnu popořadě - poslední závod mladšího žactva v Berouně byl skvělou vizitkou našich závodníků. Konečně jsme mohli po sérii zranění ukázat všechny naše "hvězdy". V mladších žácích jsou to Dvorčuk (150 m a 300 m), Hanousek (60 m překážek) a Antoš (výška), v mladších žákyních Eliška Černá (vrh koulí) a Eliška Matasová (1500 m). V příštím roce mají jejich následovníci - Cedidla, Čurda, Čapková a další, na co navazovat.

Dalším veledůležitým závodem bylo finále atletické přípravky na dráze ve Staré Boleslavi. Pochvalu zaslouží všichni, ale rád bych zmínil Ondru Čurdu, který si zlepšil osobní rekord ve skoku dalekém na 403 cm, a naše talentované atletky Anetku Hanouskovou a Ditu Antošovou, ve kterých máme opravdové atletické naděje.

Víceboj žactva byl po dlouhé době opravdovým závodem na naší škvárové dráze v Roztokách. Velké díky za pomoc s úpravou dráhy patří firmě Zemtechnika. Jen díky ní se mohli naši závodníci měřit ve všech disciplínách víceboje - 60 m překážek, míček, 60 m, dálka a běh na 800 m. Výsledky našich "medailistů" jsou rozhodně na slušné krajské úrovni. (tabulka)

Posledním závodem v tomto roce byl tradiční Svatováclavský přespoláček. Sešlo se na něm přes 80 (!) závodníků a oproti předchozím přespoláčkům posunul svou velikost a kvalitu o stupínek výš. Zároveň si však zachoval příjemnou rodinnou atmosféru a ducha fair play. Opravdovým vrcholem závodění byla kategorie "Open", ve které předvedli nevídaný souboj Jirka Kašpar a Petr Staněk. Díky jejich minisouboji se v této kategorii posunul traťový rekord o úctyhodných 20 sekund!

Velké poděkování panu Tomiškovi, hlavní trenérce Martině Matasová, Vlaďce Hanouskové, Báře Olejníkové a Lence Veselé za pomoc při trénincích atletické mládeže v Roztokách.