Podzimní mozaika na ZUŠ

Po prázdninách a tradičně hektickém začátku školního roku si chod školy začíná pomalu sedat do normálních kolejí. Děti už znají rozvrhy ve škole a uvykly opět pracovnímu tempu.

I pro rodiče je září spojeno se starostmi. V letošním roce jsme byli nuceni po několika letech zvýšit úplatu za vzdělávání (školné) a tak na těch starostech máme trošku podíl. Zvýšení však není nijak dramatické a nám pomůže ufinancovat neustále se zdražující provoz. S konkrétními částkami se můžete seznámit na webových stránkách ZUŠ.

Přes prázdniny se v naší škole udála jedna podstatná změna. Na půdě hlavní budovy začala výstavba hudebního studia (zkušebny pro elektrické nástroje). Máme postavenou technologicky náročnou odhlučněnou spodní část a doufáme, že se nám podaří zajistit finanční prostředky na dokončení celého projektu. Co výstavba studia přinese? Především zvukové oddělení třídy elektrických nástrojů, možnost nahrávání zvukových snímků a získání dalších prostor pro výuku například komorní hry. Tím se celý vzdělávací proces v prostorově napjaté budově nepochybně zkvalitní.

Koncertní sezonu zahajujeme již tradičně hudebním festivalem Roztocký podzim, jehož sedmý ročník bychom rádi situovali do Síně Zd. Braunerové. Avšak v době, kdy je psán tento článek, ještě vůbec není jasné, jestli vzhledem k probíhajícím dokončovacím pracím na zámku to bude reálné.

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Jarní dění na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Začátek roku na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Podzim na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Jarní aktivity na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Soutěžní předjaří na ZUŠ | Bohumír Šlégl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.