Podzimní ocenění pro Studio Po špičkách

Každoročně na konci října se tanečnice Po špičkách účastní Podzimní fantazie.

Otevřený festival scénického tance a pohybového divadla se koná v krásném prostředí Městského divadla Jablonec nad Nisou a zahajuje pravidelně týden tance v tomto městě, který vrcholí celostátní přehlídkou scénického tance mládeže a dospělých.

V letošním roce odjely do podhůří Jizerských hor hned čtyři skupiny Studia Po špičkách. Choreografie Hebounké tlapičky, nezbedné tlamičky (IV. skupina), Den a noc (III. skupina), Můry (II. skupina) a Krystal I (I. skupina). Téměř třicet tanečnic z Roztok se kromě programu v divadle účastnilo i výtvarných dílen, které jsou tradiční součástí festivalu Podzimní fantazie a symbolizují jeho zaměření na propojení uměleckých žánrů, především výtvarna a tance.

Ačkoli je přehlídka nesoutěžní, byla hodnocena odbornou porotou (Bohumíra Cveklová, Radana Kodetová, Lada Capoušková) a svůj názor mohli hlasováním projevit i diváci. Obě strany došly ke shodě a choreografie Můry obdržela Cenu poroty i Cenu diváků. Studio Po špičkách bylo ještě porotou oceněno Za vynikající pedagogickou práci a taneční tvorbu. 

Zuzana Smugalová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.