Podzimní vzdělávání a poradenství v Lexiku

V projektu pro dospělé Mediální komunikace jako odborná kompetence máme nyní spuštěny již tři ze čtyř programů z oblasti tisku, rozhlasu, televize a nových médií. Na první prezenční dny k nám přijeli zájemci nejen z blízkého okolí, ale z celého Středočeského kraje. V kurzech jsou zástupci měst a obcí, muzeí, galerií, sociálních oblastí i mnoha dalších oborů, kterým studium pomůže při psaní, mluveném slovu na kameru či mikrofon, propagaci jejich práce a komunikaci s médii. Těší nás, že ohlasy na studium a připravené unikátní materiály jsou velmi kladné.

Jazykové kurzy

Jsme rádi, že jazykový projekt Cizí jazyky pro život aneb jak se neztratit ve světě využily především děti z naší základní školy.

V kurzech máme i náhradníky, kteří netrpělivě čekají, zdali nějaké dítko ještě nezařadíme, ale zatím všechny přihlášené děti pilně pracují, a tak se prozatím skladba kurzů v němčině, angličtině, španělštině ani francouzštině nezměnila.

Každopádně je stále možnost se zapojit i do našich ostatních jazykových kurzů cizích jazyků pro děti i dospělé nebo založit kurz nový přímo na míru.

Ještě máme volná místa pro děti v zájmovém rozvojovém pátečním bloku Malý objevitel s tvořivou angličtinou. Tento dopolední blok je určen pro děti od tří let. Pro o něco starší děti, které dopoledne nemohou, máme otevřeného Malého objevitele v úterý odpoledne, a také je možnost přistoupit i nyní. Pro školáky, kteří se chystají na zkoušky na osmi- a šestiletá gymnázia, zahájíme od soboty 16. listopadu Přípravku na gymnázia. Bude jedenkrát za čtrnáct dní na střídačku pro osmiletá a jedenkrát pro šestiletá gymnázia. S přípravkou pojedeme až do zkoušek v dubnu 2014. V dopoledním bloku budou mít děti možnost se připravovat v malých skupinkách s téměř individuální péčí, a proto i s větší šancí u zkoušek uspět. Hlaste se co nejdříve, kapacita je omezená, protože nechceme přípravku se třiceti dětmi, ale poskytnout maximální péči s důrazem na to, co děti opravdu potřebují.

Poradenství individuální, s rodinou i s párem

Pod vedením špičkových odborníků v naší poradně je také možnost využít další speciální nabídku pro prevenci i nápravu nejen pro předškoláky, ale i starší školáky, adolescenty i celou rodinu.

Najdete u nás i kariérové poradenství, Metodu dobrého startu pro předškoláky s rodičem, výchovné poradenství i skupinové reedukace, rodinnou terapii.

Rodinná terapie může pomoci nejen dětem, ale i dospělým ve vztahových, výchovných i psychosomatických potížích. U nás se můžete spolehnout, že pečlivě dbáme na práci s informacemi důvěrného charakteru podle zákona 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Díky projektu Prevence specifických poruch učení pro dobrý start do školy jsme rozběhli provoz nové pedagogicko-psychologické poradny přímo u nás v Lexiku. Bezplatné konzultace si mohou objednat rodiče dětí již od tří let. Bezplatně naši odborníci poradí také pedagogům, jak například pracovat s dětmi, které narušují výuku či potřebují zvláštní péči.

Otevíráme speciální grafomotorické kroužky (rozvoj dobrých návyků nejen pro školní docházku) pro včasnou práci s předškolními dětmi, kde se i rodiče mohou naučit, kterak s dětmi správně pracovat.

S požadavky na vyšetření dětí, kde si nejste jisti například s nástupem do školy či máte potíže s jejich chováním nebo řešíte složitou rodinnou situaci, se prosím obracejte na naši recepci na tel. 739 035 000 a odpoledne po 16. hodině na 733 643 641. Podrobnější informace i on-line přihlášku k využití našich poradenských služeb najdete na poradna.lexik.cz a další na našem webu www.lexik.cz

Za kolektiv Lexiku
Lenka Červenková, ředitelka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.