Pohádkový les 2014

31. května se les na kopci u Maxmiliánky opět rozezvučel dětskými hlasy - ano, rok utekl jako voda a zas tu byl čas pohádkového lesa, čas nešťastného krále a jeho ztracené princezny, pohádkových postaviček i lesních zvířátek. Letos nám počasí přálo, rádi jsme zapomněli na loňský propršený ročník a naladěni konečně pěkným dnem po mnoha deštivých jsme ráno o desáté byli připraveni uvítat děti na začátku jejich cesty v Tichém údolí.

Slunce od rána svítilo, slibovalo hezký den, a tak se sešlo víc než 240 dětí se svými rodiči, prarodiči a sourozenci, aby podstoupili strastiplnou pouť za záchranou princezny.

Kdo čekal déle na startu, mohl se před cestou posilnit buřtíkem, vyhrát pěkné ceny v tombole, zkusit si rozběhnout kolo jako křeček. to všechno před samotnou pohádkovou poutí. Zdolání pavoučí sítě, hledání tučných červů na ježibabí guláš, průlez myší dírou nebo létající drak - to bylo pro některé prcky opravdu překonání sama sebe. Ale jako ve správné pohádce všechno dobře dopadlo, ztracenou princeznu děti našly, cestou nasbírané bonbonky a mlsky snědly, diplomky si odnesly domů. A my se můžeme zas těšit na příští rok a doufat, že to bude stejně krásný, vydařený a pohodový den jako letos.

Velký dík patří všem, kdo se na průběhu akce podíleli - Standovi Votavovi, který nám velmi ochotně pomohl přivézt věci na běžné auto nenaložitelné, Marušce Hedlové a jejím Kulíškům, Vlaďce Drdové a její „partě“, Týně, Pepemu, Tradákovi a Dalce, Ománkovi i všem ostatním.

Děkujeme za podporu všem sponzorům: RENOVA, firma Kaněra, Autoservis HOUSER, AUTOTIPP Mostková, spol. Přemyslovské střední Čechy z grantu Malý Přemyslovský Měšec, Železářství, domácí potřeby Žalov - P. Muller , autoservis Náhlovský, cukrárna Cafe Del Rio, cukrárna Růžový slon - p. Koblic, Chovatelské potřeby M. Frý-bort, Cestovní agentura CAAC Tyršovo nám. Celou akci podpořilo město Roztoky.

Za TOM Svišti
Jindra Zoufalá (Foto: P Balcar)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.