Pohádkový les sluncem zalitý

Tak jsme se konečně dočkali. Myslím tedy pěkného, slunečného počasí v sobotu nejbližší Dni dětí, letos 28. května. V tento den každoročně propuká v roztockém Tichém údolí putování malých zachránců princezny začarovaným lesem. (V posledních letech v ten den opakovaně pršelo nebo alespoň bylo hodně napršeno.)

Znovu a znovu nás baví, jak jsou malí špunti nadšení, hraví a odvážní - no, někdy i trochu vystrašení, to když potkají zákeřného pavouka nebo čarodějnici, která jí žížaly a malé kačenky. Fuj! Ještě že na ně v lese čekal třeba i Křemílek s Vochomůrkou, hodné veverky a milý medvěd. Na konci lesa, za dračí slují, našly potom děti krásnou princeznu a mohly jít spokojeně domů.

Letos pohádkou prošly bezmála tři stovky dětí - všechna lesní zvířátka a pohádkové postavičky měly na stanovištích plné ruce práce. A po necelých třech hodinách usilovného razítkování a rozdávání pamlsků za skvělé sportovní výkony byl najednou konec.

Takže zase za rok, ve stejnou sobotu, na stejném místě, za stejného počasí... nashledanou!

Poděkování za pomoc patří Vlaďce Drdové a jejímu týmu, členům oddílů Kulíšci a Svišti z Roztok a také všem, kteří přijeli z dáli menší i veliké - akčnímu Márovi a jeho partě, Týnce a Albertovi.
S díkem nezapomínáme ani na naše sponzory - tradičně věrným sponzorem je roztocká firma RENOVA, dále žalovské Domácí potřeby Müller, firma Autodíly Lukáš a Marek Náhlovský, Autotipp Mostková, OrbisFood v Nádražní ulici a Café del Rio.


Panu Kazimourovi děkujeme za ochotu odvézt věci náklaďákem a panu Sládkovi a technickým službám patří dík za posekání louky u Maxmiliánky.

Pohádkový les podpořilo již tradičně Město Roztoky.


Jindra Zoufalá
TOM 5208 Svišti

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.