Pojďme chtít za dva miliony korun služby ve veřejné dopravě aneb esemeska neplatí!

Nedávno jsem cestou z Prahy do Roztok potkal svého dobrého kamaráda. Neviděl jsem ho léta, a tak společná cesta vlakem nabízela příležitost probrat staré dobré časy. Kamarád jel z Prahy-Holešovic vlakem „Libeňákem“ do Roztok. Měl koupenou SMS jízdenku z pražské MHD a nebyl si jistý, zda tato platí i ve vlaku PID, či jakou jízdenku si má případně dokoupit. Paní u pokladny ochotně potvrdila, že SMS platí a stačí jen dokoupit jízdenku Sedlec-Roztoky.

Náš hovor plynul do okamžiku, než přišel pan průvodčí. Když mu kamarád hrdě ukazoval SMS a dokoupenou jízdenku z pokladny, suše odvětil: „Esemeska ve vlaku neplatí!". „A-ha? Nám řekli, že platí,“ na to kamarád a nastala rozpačitá chvíle. Já jsem kamarádova slova potvrdil a chvilku jsme s průvodčím diskutovali. Nakonec jsme uznali, že pan průvodčí má vždycky pravdu a že příště to uděláme dle jeho dobrých rad. Z jeho strany však představení nekončilo, došel k plakátu Ropidu na konci vagonu a přes celý vlak zvolal: „Pojďte se podívat, že to neplatí!!!." Šel jsem k průvodčímu a potvrdil mu, že číst umíme a že opravdu není třeba dalšího přesvědčování. Znovu jsem mu zopakoval, že nám tato informace byla sdělena na pokladně a že jsou naše úmysly čisté. „To by mohl říct každý,“ řekl průvodčí, a to mě zasáhlo.

Konfliktu jsme se zdrželi, ale pachuť nedůvěry zákazníka, který si v pražské MHD v dobré víře koupí SMS jízdenku, k ní dokoupí odpovídající jízdné, a někdo, kdo tuto službu poskytuje, se k němu chová jako k černému pasažérovi, to zamrzí.

Město Roztoky přispívá Ropidu přes 2 miliony korun ročně. To bych řekl, že nás staví do role velmi váženého zákazníka. Při projednávání městského rozpočtu na rok 2015 jsem usiloval o to, aby pan starosta při jednání s Ropidem před podpisem smlouvy vylepšil podmínky pro cestující. Stačilo by málo - například jednat o nastupování a vystupování do autobusů všemi dveřmi na zastávkách v Roztokách.

Takhle se na nás totiž Ropid vlastně dívá stejnou optikou jako zmiňovaný průvodčí na mého kamaráda - jste všichni potenciální černí pasažéři a je vás třeba hlídat!

Za 2 miliony korun nevím, nevím...

Martin Matas
zastupitel za Stranu zelených Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.