Pokračování a návaznost všech aktivit Lexiku

Pedagogicko-psychologická poradenská sféra

Již několik let pomáháme předškolákům v mateřských školkách v různých regionech republiky. Naším cílem je dobře je připravit k nástupu do školy. V rámci nynějšího projektu Prevence specifických poruch učení pro dobrý start do školy běží již druhým rokem každý týden programy v mateřských školkách Roztoky Spěšného a Přemyslovská, v Horoměřicích, Velkých Přílepech a v Libčicích. Dále jezdíme do MŠ Úholičky a do dvou MŠ v Kralupech, programy proběhly v MŠ Roztoky Havlíčkova a Žirafa a v Úněticích.

Nyní jsme rozšířili záběr i na základní školy Roztoky a Velké Přílepy, kde pracujeme s vybranými dětmi mladšího školního věku. Každotýdenní práce s dětmi s poruchami učení je důležitým pomocníkem, aby lépe zvládaly náročnou přípravu do školy.

U nás v Lexiku probíhají (kromě dalších aktivit) i individuální konzultace pro pedagogy s našimi odborníky. Připravujeme workshopy pro pedagogy ZŠ Roztoky k problematice školní zralosti a dyskalkulie, které proběhnou 20. listopadu a 4. prosince. Naši odborníci také jezdí do škol i školek a provádějí adaptační a primární prevenci.

Ve vydavatelství Lexik přibude i několik nových publikací pro pedagogy, rodiče i děti. Tematicky se jedná o odborné publikace k rozvoji prosociálního chování, prevence dyskalkulie a podpory zdravého rozvoje dětského organismu, které napsaly naše přední odbornice - docentka Olga Zelinková, doktorka Silvie Janovcová a fyzioterapeutka Michaela Fruhaufová.

Grafomotorické kurzy pro předškoláky běží již poněkolikáté k velké spokojenosti dětí i rodičů. Naše speciální pedagožka a diagnostička pracuje s dětmi za účasti rodičů. Do programu je možné ještě „naskočit“ nebo se zaregistrovat do dalších běhů po Novém roce.

Individuální, párové i rodinné poradenství funguje na základě objednání nebo přímým kontaktem na naši psycholožku na poradna-online@lexik.cz. Diskrétnost je samozřejmě zaručena.

Příprava na gymnázia

Volná místa jsou v sobotních přípravkách na 4 a 8letá gymnázia, které začnou od poloviny listopadu a budou připravovat děti na přijímací zkoušky až do dubna příštího roku. Je možné navštěvovat češtinu a matematiku, ale i pouze jeden z předmětů. Na závěr nabízíme možnost vyzkoušet přijímačky nanečisto.

Cizí jazyky pro život aneb jak se neztratit ve světě

V současné době intenzivně pracujeme na čtyřech jazykových publikacích, které budou výstupem tematicky a konverzačně zaměřeného jazykového projektu. Ten probíhá již druhým rokem a bude pokračovat i v dalším období. Bulletiny budou dvojjazyčné v angličtině, španělštině, němčině a francouzštině s českým zrcadlovým překladem. Tyto publikace budou k dispozici všem účastníkům jazykových kurzů. Čtenáři se v nich dozví zajímavosti z různých koutů světa, najdou v nich slovníček k jednotlivým tématům a díky rodilým mluvčím, kteří se příprav účastní také, i informace, které mohou přinést právě jen zástupci jednotlivých národností.

Veškeré započaté činnosti a aktivity budou pokračovat i po skončení projektů na komerční bázi.

Stejně tak přípravné kurzy pro rekvalifikaci na profesionální chůvu.

Pilotní program projektu Chůva: příležitost -odbornost - rozvoj se chýlí k závěru a 22 studentek se pilně chystá ke složení náročné zkoušky podle nastavených standardů národní soustavy kvalifikací. Držíme všem palce, aby uspěly a mohly plně využít nově nabytých znalostí ve svém dalším osobním i profesním životě. Další běh kurzů otevřeme hned zkraje příštího roku, zájemci o tuto rekvalifikaci se mohou hlásit již nyní.

V případě jakýchkoli dotazů pište na info@lexik.cz nebo volejte na 739 035 000.

Za kolektiv Lexiku
Lenka Červenková


Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.