Pořád dokola

Zatímco kolega místostarosta Huk mne v článku Roztoky po 30 letech srdečně pobavil svou vizí Roztok roku 2045 (ale postrádám vily, Jaroslave - nepíšeš o radostném kolotání hlásků dětí malých a také dětí neziskových kolem té větší z nich a o bezvadné, světově v té době již proslulé expozici židovského průmyslnictví v té menší, nepíšeš o stařičkých /tehdy/ iniciátorech této akce, kteří se již dnes těší, jak budou vily na důchod spravovat a poklízet v nich...), pak články jeho partajních kolegů Šalamona a Jandíka jsou spíše trapné.

Romanu Jandíkovi se dávno divím, že je s pravdoláskařskou kavárnou (sluníčkovou partou, to je jedno) ještě v koalici. Bylo to tak už v minulém volebním období a je to tak i nyní. Uzavřít koalici a pak partnerům okopávat kotníky a vydávat letáčky a psát články, ve kterých se distancuji tu od toho, tu od onoho, to je opravdu, ale opravdu nezralé. Jak se panu šéfovi finančního výboru nedostává racionálních argumentů, přitvrzuje. Vyhláška je pro práskače, lidi přišli o kus svobody, píše silácky. Naivita a silná (prý) pravicová rétorika, to je guláš, který nejen já sleduju už pár let s jistou fascinací. Nepolevuje to!

Jeho stranický soukmenovec Ing. Šalamon zase ironizuje z nějakého neznámého důvodu kolegyni zastupitelku Frindtovou, snad až nepřiměřeně. Proč to dělá, těžko říci. Snad je pak šťastný. Dramatická scénka, kterou nám napsal do letního Odrazu a do které obsadil Strážníka a Majitele, ta je vážně k popukání. Voskovec s Werichem v Oslu a stínu nenapsali snad lepší!

Ale co. Roman Jandík z koalice nevystoupí. Takový frajer on není. Nadává sice partnerům a posmívá se jim pořád dokola, ale podpis na koaliční listině neodvolá. Tu a tam mu někdo z kolegů na zastupitelstvu domluví, aby se nechoval tak nezrale a aby držel basu, když už jednou do nějaké party dobrovolně vlezl. Jemu to bude jedno.

A tak jde náš život.

Tomáš Novotný

místostarosta za Sakuru

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.