Postřehy z návštěv krásného města Roztoky u Prahy

Již více než tři roky navštěvuji vaše krásné město často i několikrát měsíčně, protože jezdím pomáhat pečovat o svá čtyři vnoučata ve věku 9, 8 a tříletá dvojčata. Zpočátku jsem měl první větší problém, a sice když řidič zhýčkaný všemožnými značkami se najednou vrátí k základnímu řidičskému pravidlu, přednosti automobilu jedoucímu zprava. Zatím jsem obstál bez ztráty "kytičky" a pevně doufám, že v tom budu pokračovat.

Při návštěvách jsem se s vnoučátky dostal na procházkách po vašem krásném okolí na všechna významná místa a vyhlídky. Postupně jsem si velmi užíval ale také bohatého kulturního života návštěvami akcí nejen pro děti. Byl jsem okouzlen masopustním průvodem, který v podobném rozsahu pamatuji i ve svém rodném městě, bohužel už před třiceti roky. Užil jsem si i několika koncertů ve vašem krásném zámku, cestu Modrého jelena, rozsvícení vánočního stromu, Slavnosti levého a pravého břehu i mnoha dalších. Poslední krásnou akcí dne 23. prosince byly "živé jesličky", které se líbily nejen naší rodině, ale podle mého odhadu i 500 přítomných občanů. Klobouk dolů před nadšením, uměním, odvahou (andělů), scénářem i režií všech aktérů příjemného večera.

V kontrastu s výše uvedenými aktivitami se dostanu k „místnímu velkému problému“, který celou dobu sleduji při procházkách ulicemi, a kluci říkají: "Dědo, proč jsou tady psí hromádky?" Všichni účastníci vědí, v jakých prostorech města akce probíhala, naše rodinka při počtu 5 "našlápla s dvacetiprocentní úspěšností". Doufám, že tato procentní úspěšnost byla výjimkou, nebo bylo cca 100 "postižených"?

Ti nezodpovědní pánové pejsků, styďte se, v každé ulici, na několika místech je pytlíčků dost.

Jiří Hart

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Pohádka “O......." | Jana Suchopárková
JakZTOHOVEN? | Lenka Blažejová
Ateliér JoE | Lada Krupková Křesadlová
Pomník | Roman Jandík
Slovo starosty | Jan Jakob

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Psí hovna

No ano, i my máme po zimě vedle baráku na trávníku psí záchod. Nedávno jsem jednoho "chovatele" dvou podvraťáků vyhazoval.
Byl statečný, výzvy ať vodítkem čokla stáhne z pozemku našeho SVJ ignoroval a vyloženě čekal až mu jednu natáhnu, aby mohl ublíženě volat městskou policii.
Teprve když jsem psíka pohladil podrážkou svého okovaného sandálu, začal i se svým seroucím komandem ustupovat k méně hájenému teritoriu.
Podotýkám, že psy mám rád a dobře s nimi vycházím. Dokonce lépe než se zmodralými bolševiky i židobolševiky.

Hmmm, tohle r.m. musí mít

Hmmm, tohle r.m. musí mít smutný život...

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.