Pouť důvěry - Evropské setkání mladých v Praze na přelomu roku 2014 a 2015

S odkazem na informace v minulém čísle Odrazu bychom tentokrát rádi přiblížili evropské setkání a přípravy na něj trochu konkrétněji. Pevně věříme, že necelý měsíc před vypuknutím této významné události se již dostalo do povědomí obyvatel Roztok natolik, že není třeba jej zdlouhavě představovat. Jen pro jistotu uvádíme několik základních údajů. Setkání se uskuteční v Praze od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015, přičemž se jej zúčastní desetitisíce mladých lidí ve věku 17-35 let ze všech koutů Evropy. Setkání je připravováno komunitou Taizé sídlící ve Francii na pozvání církví zastoupených v Praze a ve spolupráci s nejrůznějšími místními křesťanskými společenstvími i dalšími obyvateli Prahy a jejího okolí. Náplní je setkávání, sdílení, solidarita a modlitba, to vše prostřednictvím bohatého programu v Praze a okolí.

Účastníci se budou třikrát denně setkávat spolu s bratry při společné modlitbě v 8.30 hod. v hostitelských společenstvích, v poledne v chrámech v centru Prahy a večer na výstavišti v Letňanech. Dále jsou pro ně připraveny workshopy s biblickou a duchovní tematikou, tematikou sociální angažovanosti, Evropy, hudby, umění, dějin Prahy apod. Silvestrovský večer bude věnován modlitbě za mír a společné oslavě příchodu nového roku v podobě „festivalu národů“ v místních základních školách.

Všichni obyvatelé Prahy a okolí se mohou zúčastnit bez ohledu na věk všech částí programu, aniž by potřebovali vstupenku nebo se museli předem hlásit. Jedním z nejhezčích způsobů, jak se k setkání připojit, je přijmout mladé lidi u sebe doma. Vřelé přijetí je mnohem důležitější než luxus, účastníci si přivezou spacáky a karimatky, postačí jim proto trochu prostoru k přespání a jednoduchá sní daně. 1. ledna je pak možné své hosty pozvat na oběd.

Mladí lidé stráví čtyři dopoledne setkáváním se v hostitelském společenství, které je nejblíže jejich ubytování. Po ranní modlitbě se budou konat setkání s místními lidmi, kteří se angažují v různých projektech ve svém okolí, a sdílení v mezinárodních diskusních skupinkách. Pro nás, kteří žijeme v Roztokách, je toto setkání obrovskou příležitostí nejen k poznání lidí přijíždějících z různých evropských zemí, ale především ke sblížení a navázání kontaktů mezi námi navzájem. Každý se může zapojit, a přispět tak k hladkému průběhu příprav i samotného setkání. Stále nám ještě zbývá najít ubytování pro 150 účastníků (celkem ze 300 mladých lidí, kteří budou ubytováni v Roztokách). Přijmout u sebe doma cizince je výzva, ale pojďme společně tuto výzvu překonat, otevřme své domovy a nabídněme mladým poutníkům skutečnou pohostinnost!

Podrobné informace, detailní program a kontakty jsou k nalezení na adrese:

www.facebook.com/TaizeRoztoky a www.taizepraha.cz.

Jakékoli dotazy, náměty, připomínky a rady je možné směřovat na e-mailovou adresu jitka_paskova@yahoo.co.uktyna.jelen@gmail.com,

Jitka Pašková mob. 777 688 619.

Za vaši pomoc děkuje přípravný tým pro organizaci setkání v Roztokách.

 

Jitka Pašková

 

 

 

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.