Pozvání z Husova sboru CČSH

Vážení přátelé, spoluobčané, senioři, možná teď v zimě sedíte doma, dny jsou krátké a večer dlouhý, jen se tak díváte z okna, nemáte si s kým popovídat, zavzpomínat, přemýšlet o životě, zasmát se úplně obyčejným věcem. Možná je Vám i smutno a máte dlouhou chvíli, cítíte se být sami. A přece v centru našeho města v Husově sboru právě na Vás čekají lidé, kteří by rádi poznali a přivítali mezi sebou novou tvář. Vzhledem k tomu, že naše město je malé, většina lidí se tu zná nebo potkává a známe se alespoň "od vidění".

V Kavárničce je teplo, je možné si dát zdarma čaj, kávu i něco sladkého nebo slaného. Slavíme společně narozeniny, zazpíváme si při harmonice. Zažíváme tu ono známé "sdílená radost, dvojnásobná radost a sdílená starost, poloviční starost." NEDRBEME! Procvičujeme paměť, čteme si drobné příběhy ze života, občas si jen tak lehce zacvičíme. Za těch cca 10 let, co je Kavárnička pro seniory otevřena, se tu setkala spousta známých, obnovila nebo navázala přátelství, vzájemně se podporujeme a pomáháme si. Kavárnička pro seniory je otevřena všem bez rozdílu vyznání, věřícím i nevěřícím, všem, kteří chtějí přijít "mezi lidi".

Děkuji paní Heleně Kantorové, naší pastorační asistentce, která se o Kavárničku stará, a upřímně děkuji i paní Marii Zámecké. Obě Vás v případě, že se hůře pohybujete, přivezou a zase odvezou domů, dle potřeby i odvezou k lékařům apod. Těšíme se na Vás každý čtvrtek od 14 do 16 hodin.

Jarmila Kučerová
farářka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Setkání s jubilanty | Tomáš Novotný
SPCCH Roztoky v roce 2017 | Vladimíra Drdová
Gratulace z Husova sboru | Helena Kantorová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.