Prázdniny ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy

Ačkoliv naše muzeum opět zasáhla povodeň, všechny výstavy jsou pro Vás v průběhu léta otevřeny. Přijďte nás podpořit a potěšit Vaší návštěvou!

Navštivte výstavu Vzhůru k výšinám. Historie vzduchoplavby a balonového sportu.

První, svým významem unikátní výstava o historii balonového létání v českých zemích. Při příležitosti 230. výročí prvního startu balonu s lidskou posádkou představuje Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy unikátní soubor nejzajímavějších okamžiků české balonové vzduchoplavby od jejích prvopočátků po současnost. Výstava se snaží uceleně představit historii vznášení balonovými artefakty, obrazy prvních krůčků, odvážnými výstupy, hrdinstvím nebo oběťmi obdivovaných i zatracovaných mužů a žen. Poprvé se podařilo shromáždit do jednoho prostoru všechny důležité okamžiky fenoménu vzduchoplavby: příběhy vynálezů, slepých uliček, příběhy jednotlivých lan, přístrojů i velkých myšlenek, které překročily mantinely poznání. Poznání, které měnilo sen ve skutečnost. Poznání vznešeného vznášení.

Výstava NAŠI MOTÝLI - sbírka Josefa Háši, fotografie Lukáše Seicherta představuje sbírku více než 4 500 kusů motýlů, kterou za svůj život vytvořil Josef Háša.

Entomologický zájem pana Háši byl zaměřen především na přírodní rezervaci Roztocký háj-Tiché údolí a okolí, odkud pochází většina jeho sbírky. Další velmi zajímavou část výstavy tvoří kolekce vývojových stádii 25 druhů motýlů a také fotografie našich motýlů v jejich přirozeném prostředí. Autorem fotografií je MVDr. Lukáš Seichert, který se už od svého mládí zabývá fotografováním přírody a zejména motýlů.

Výstava BABOČKY hravým způsobem doplňuje výstavu o motýlech. Představuje svět baboček, které nejsou ani tak úplně běžnými motýli, ale odkazují nás kamsi za druhý břeh. Krásný a vtipný příběh vychází ze stejnojmenné knihy autorské dvojice Lukáš Urbánek a Milada Rezková. Výstava bude doplněna výtvarnou dílnou pro děti i dospělé.

Eva Koktová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.