Předjaří na Základní umělecké škole

Konec zimy se v ZUŠ nesl ve znamení soutěží. Tentokrát byly soutěže vypsány v oborech akordeon, akordeonové soubory a komorní soubory s převahou dechových nástrojů.

Okresní kolo ve hře na akordeon pořádala naše ZUŠ. Stalo se tradicí, že soutěž jsme z celého okresu Praha-západ obeslali pouze my... Šimon Dvořáček a Alena Voltrová získali první místo bez postupu. Eliška Soperová, Zora Nižňanská a Hana Voltrová postoupili do krajského kola, do kterého postoupil také Akordeonový kvintet. Výsledky, kterých naši akordeonisté pravidelně dosahují, svědčí o vynikající práci jejich učitelky Moniky Fukasové.

Okresní kolo komorních souborů s převahou dechových nástrojů, které se konalo v Řevnicích, jsme obsadili dvěma soubory. Trio 2 zobcových fléten a klavíru (Eliška Matasová, Alžběta Matasová, Veronika Kalinová ze třídy pí uč. Hany Šulcové) získalo první místo a postoupilo do krajského kola. Trio příčných fléten (Filip Šimík, Helena Chrdlová, Lenka Rajmonová ze třídy pí uč. Marie Rozsypalové) získalo druhé místo.

V krajském kole v Kolíně se Trio 2 zobcových fléten a klavíru umístilo na druhém místě, když první nebylo uděleno. Je to krásný výsledek, zůstali jsme těsně před branami ústředního kola.

Od ledna probíhá ve škole čilý stavební ruch. Začala druhá etapa výstavby hudebního a nahrávacího studia. V půdních prostorách stavební práce finišují, a tak doufáme, že od příštího školního roku zde najdou svoji třídu žáci studující elektrofonickou kytaru a uvolní se nám tím prostor ke studiu v ostatních třídách. Nové prostory budou využívány pro různé komorní uskupení a místo ke zkoušení zde najde také Komorní orchestr ZUŠ.

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Soutěžní předjaří na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Jarní ozvěny v ZUŠ Roztoky | Bohumír Šlégl
Jarní dění na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Začátek roku na ZUŠ | Bohumír Šlégl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.