Přednášky v Husově sboru

Církev československá husitská v Roztokách pořádá v neděli 25. října od 15 hod. v Husově sboru přednášku Ing. Aleny Šimáčkové Poznat Írán - ve dvou a na kole, spojenou s besedou a promítáním.

Alena Šimáčková pochází z Kroměříže a jako zahradní architektka působí v Praze. Se svým mužem podnikla několik cest na Blízký východ, zejména do Turecka, Íránu a Iráku, kde se pohybovali na kole. Osobní a často velmi blízká setkání s místními lidmi jsou pro oba cestovatele cestou k poznání jinakosti kultur i poznání sebe sama a k poznávání řádu světa. Vlastní bezprostřední zkušenosti tak mohou konfrontovat se zjednodušenými, často velmi zkreslenými a zavádějícími informacemi z médií. Srdečně zveme roztockou veřejnost.    

Církev československá husitská v Roztokách pořádá v neděli 22. listopadu od 15 hod. v Husově sboru přednášku Ing. Miloslava Kuklíka Biblický herbář - povídání o rostlinách, které známe z Bible.

Miloslav Kuklík pracuje ve státní správě v oblasti ochrany životního prostředí. Posledních 20 let se zaměřuje na středomořskou květenu. Jeho články i fotografie jsou publikovány v odborných časopisech a knihách. Na svých přednáškách a drobných botanických výletech seznamuje své posluchače se známými i dávno zapomenutými rostlinami, o kterých čteme v Bibli. Vyprávění doplňuje vlastními fotografiemi, pořízenými na cestách po Blízkém východě. Srdečně zveme roztockou veřejnost.

Jarmila Kučerová

farářka

Husitská diakonie CČSH

Husitská diakonie Církve československé husitské v Roztokách organizuje v pátek 23. října od 15 do 17 hod. sbírku šatstva apod. pro současnou humanitární pomoc (běženci, azylové tábory, Ukrajina). Blíží se zima a tito lidé jsou na cestě již dlouhé týdny, většinou utíkají před válkou bez věcí a teplého oblečení.

Prosím, pomozme, a co můžeme pro ně udělat, udělejme - alespoň tím, že darujeme teplé čisté oblečení, deky apod. Prosím, noste věci jako vždy čisté, zabalené v krabicích či pytlích.

S upřímným poděkováním

Jarmila Kučerová
farářka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

II. roztocký lékařský večer | Dětské středisko Roztoky
Vypusťte s námi drakena | Lukáš Hejduk
Příběhy české přírody | Marcela Uhlíková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.