Představení klubu Jungle BJJ - Roztoky

Po více než třech letech existence úspěšného dětského klubu jujubu jsme se s několika dalšími roztockými nadšenci rozhodli založiti sesterský klub brazilského jiujitsu, jenž měl svou premiéru koncem září v tělocvičně ZŠ Roztoky. A díky velkému zájmu členů nového klubu tak vznikla v Roztokách další možnost volnočasového vyžití, jenž je přístupná (nejen) pro všechny obyvatele Roztok, kteří tak nemusejí za zábavou jezdit například do Prahy.

Brazilské jiujitsu je relativně mladé bojové umění. Vzniklo koncem devatenáctého století díky japonským imigrantům, kteří se v Brazílii natrvalo usadili a postupně se s Brazilci spřátelili natolik, že se následně podělili i o svou znalost japonského bojového umění jujutsu. To se poté, díky brazilskému pojetí, přejmenovalo na brazilské jiujitsu (dále jen BJJ). Jeho hlavním představitelem ve světě je v současnosti rodina Gracie, která se mimochodem proslavila úspěšnou účastí v řadě ultimátních zápasů.

Brazilské jiujitsu (BJJ) je známé především svou přátelskou atmosférou, ve které probíhá i celá výuka. Pro zajímavost stojí také zmínit fakt, že studenti BJJ mají automaticky otevřené dveře i do jiných BJJ klubů po celém světě, protože BJJ komunita se považuje za jednu velkou rodinu a v tomto případě to 100% sedí. Ať už pak pojedete do zahraničí na služební cestu, nebo jenom na dovolenou, vezměte si s sebougi (ki-mono), a pokud někde poblíž bude klub brazilského jiujitsu, buďte si jistí, že se vám vždy dostane milého uvítání a možnosti se s ostatními „poválet na tatami“. Nemluvě o faktu, že hned máte i známé a kamarády, kteří vám v případě nouze rádi pomohou.

Na rozdíl od existujícího dětského klubu jujutsu, který je určen pro děti ve věku 6 až 12 let, je klub Jungle BJJ - Roztoky zaměřen na náctileté a dospělé zájemce. Výuku vede vynikající instruktor brazilského jiujitsu Jirka Bartoš, který je dlouholetým studentem brazilského mistra Fernanda Nascimenta Araujo, jež v České republice vychoval již několik kvalitních mistrů světa a souhlasil, že nad naším klubem bude mít patronát.

Začínáme tedy již od 4. 10. 2015, kdy každou neděli od 19.00 do 20.30 se budeme scházet v tělocvičně ZŠ Roztoky. Máte-li tedy zájem se pravidelně „poválet na tatami“, udělat něco pro svou kondičku a zároveň i strávit čas s partou pohodových chlapů i žen (protože i ženy se ve světě BJJ hojně věnují), pak právě Jungle BJJ -Roztoky je klub přesně pro vás. Tak neváhejte a přijďte, budeme se na vás těšit.

Ing. Jaroslav Kolcun

mobil: 731 137 463

e-mail: jaroslav.kolcun@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/ jarda.kolcun 

web: http://bojovky.info

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.