Přivítali jsme jaro

V neděli 13. dubna 2014 proběhl na farní zahradě Husova sboru CČSH v pořadí již 6. velikonoční jarmark. Ranní déšť a zatažená obloha. Kolem 10. hodiny již začínalo sluníčko prokukovat mezi mraky. Ve 13 hodin byly brány zahrady otevřeny všem návštěvníkům, kteří vyrazili přivítat jaro na 1. květnou neděli v den, kdy Ježíš vjel na svém oslíkovi do Jeruzaléma připraven slavit svátky velikonoční... Největší křesťanský svátek Velikonoce jsme si připomněli návštěvou kostela, kde proběhla vernisáž výstavy na téma Jarní zahrada - výstava výrobků převážně roztockých dětí.

Doprovodný program patřil dětskému sboru Roztocké děti. Svým velikonočním pásmem připomněly, že lidové písně a říkadla jsou neodmyslitelně spjaty s lidovými velikonočními zvyky i s křesťanskou tradicí.

Poté divadélko Kvítko zahrálo pro děti oblíbenou pohádku Ošklivé káčátko.

Na farní zahradě bylo celé odpoledne nadmíru živo. Vystřídalo se zde přes 500 návštěvníků a nikdo neodešel s prázdnou. Kdo chtěl, mohl si uvázat svou vlastní pomlázku pod odborným vedením mistra Pavla Kloučka, jako o život na obličeje malovala naše skvělá výtvarnice Vendulka Bromovská, ve švech praskala výtvarná dílna pod vedením Markéty Hrůzové, Petry Drdové, Marie Hrůzové a Terezy Náhlovské. Malovalo se zde na porcelán, malovala se vajíčka, pletly se velikonoční věnečky. Děti podnikly velikonoční překážkovou cestu jarní zahradou, na jejímž konci je čekal diplom a velikonoční perníček - zde na vše dohlížela Líba Vodrážková. Pojídaly se palačinky, pilo se pivo a kofola. Děti se projížděly na ponících a potěšit je přišla i koza z Lesního království v doprovodu Zuzky Sýkorové zvané Sýkorka. Poděkování patří také roztockým dobrovolným hasičům, kteří nám opět ochotně a s úsměvem postavili stany a stánky, které zapůjčil spolupořadatel jarmarku město Roztoky a které nám přivezly Technické služby (p. Sládek), Zuzaně Králové, která zajistila prodejce.

Děkuji všem, kdo přišli. Děkuji všem, kdo nám pomohli.

Přeji nám všem, ať máme takovýchto krásně strávených dnů více.

Vladka Drdová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.