Proč jóga Nad Vltavou

Jóga se v Roztokách cvičí už mnoho let, pod vedením různých lektorů a na různých více či méně vhodných místech. Pro pořádek dodejme, že pod pojmem „jóga“ si většina lidí představí specifický druh tělesného cvičení, tzv. ásany, avšak jóga v pravém slova smyslu zahrnuje kromě protahování a posilování těla také morální, etický a duchovní aspekt. Ty pak dohromady tvoří tak zvanou „osmidílnou stezku“. Teprve propojením všech aspektů jógy se adept posunuje po „stezce“ žádoucím směrem.

Pro praktikování jógy není v zásadě potřeba nic jiného než čistá podlaha a přiměřená teplota pro cvičení na boso. Z potřeby takového prostoru vzniklo v Solníkách nové jógové „cvičiště“.

Je to malé studio na samém konci Roztok, v ulici Nad Vltavou 2164a, kam můžete v ranních i večerních hodinách přijít ztišit mysl a protáhnout tělo.

Od půlky května jsou pondělní rána vyhrazena Vipassana józe, kterou vede známý Joseff Michálek - a to v češtině a/nebo angličtině. Chystáme i tzv. satsang, což je jakési posezení (s občerstvením), na kterém „guru“, v tomto případě Joseff, osvětlí některé aspekty z jógové praxe, na což nebývá při cvičení dostatek času.

Ve středu ráno je jóga s hlídáním dětí, odpoledne pak jóga pro děti ve věku přibližně 3-6 let pod vedením zkušené lektorky a pedagožky Mgr. Kateřiny Duškové.

Čtvrteční podvečery jsou vyhrazeny meditativnímu cvičení Čchi Kung, které jemnými pohyby aktivuje proudění životní energie (čchi) v těle. Tradiční čínská medicína říká, že harmonické proudění „čchi“ v těle je prevencí proti všem neduhům. Ze stejných principů vychází i masáž shiatsu, na kterou je také možné se objednat: masér nejprve hmatem diagnostikuje množství „čchi“ v drahách (meridiánech) jednotlivých orgánů a následně jemnými pohyby, tlakem a dalšími technikami energii správně „rozproudí“.

Další masáž, kterou po domluvě nabízíme, je dvouhodinová holistická masáž a terapie Jiřího Maříka.

Více informací rádi poskytneme na tel.: 723 278 061 nebo joga.nad.vltavou@gmail.com nebo na facebooku Jóga nad Vltavou.

K. Kabešová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.