Proč (zase) ráda žiju v Roztokách

Naše rodina žije poměrně kulturním životem a často využíváme nabídku akcí pořádaných „u nás“, v Roztokách. Obvykle jsou naše očekávání naplněna - někdy nás překvapí (pozitivně) úroveň vystoupení amatérů svou téměř profesionalitou a někdy naopak, ale až doposud to bylo vždy v nějakém tom „předpokládaném rozptylu“.

Na volby jsme zůstávali doma, a tak jsme si řekli, že si ten sobotní večer zpestříme i kulturou a zajdeme si do Academiku na koncert vokálního souboru Marika Singers - už proto, že jsme zatím o něm nikdy neslyšeli a docela nás zaujaly i plakáty.

Už na úvod nás zarazily dvě věci - prakticky vyprodaný sál a program, který svou délkou varoval, že to bude „dlouhý večer“ (no, odejít se dá vždycky, že :-)).

Již ale po první skladbě - Panis Angelicus v podání asi 10leté Klárky Štokové jsme zůstali v naprostém okouzlení, které nás neopustilo prakticky celý koncert. Na pódiu se střídalo číslo za číslem - sólové party se sborovými, duchovní skladby s muzikálovými, dospělí zpěváci s dětskými - ti zasluhovali obzvlášť velkou pochvalu, ... a vše prezentováno s lehkostí, pěveckou jistotou a s choreografií, která neumožňovala ani chvilku si „vydechnout“.

Další šok nás čekal ještě před přestávkou -vystoupení tanečních vicemistrů ČR a SR bylo sice v programu, ale nečekala jsem, že kytarista (obrazně řečeno) odloží kytaru a se svou partnerkou nám předvede vášnivou salsu i smyslnou bachatu - úžasné.

Přestávka byla šancí pro ústup - ani nás to nenapadlo a po návratu do sálu jsme konstatovali, že podobně jsou na tom i ostatní posluchači.

V druhé polovině nás na úvod uzemnilo rockové cello pana Skleničky - ta jistota tónů v netradičním pojetí a skromnost interpreta byly zcela ojedinělé a zcela po zásluze bylo vše odměněno bouřlivým potleskem. Stejný potlesk ale doprovázel prakticky každou skladbu, a přestože koncert trval téměř 3,5 hodiny (!!), ještě jsme si vynutili jeden přídavek.

V Roztokách žiji zatím jenom pár let a prezentace na veřejnosti mi nečiní žádné potěšení. Zážitek z koncertu Marika Singers mi však nedal a musela jsem vše napsat, protože kromě fantastického pocitu mne hřálo i vědomí, že máme v Roztokách tak skvělý soubor, který (dnes již moje) město reprezentuje jak doma, tak v zahraničí. Jsem vděčná i samotnému městu Roztoky, že podporuje takové kulturní počiny.

Marika Singers - DĚKUJI !!!

Jana Raušová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.