Program ODS do podzimních komunálních voleb

Do komunálních voleb jsme připravili program, který je založen na stabilizaci rozpočtu, investicích do vzdělání a infrastruktury s propojením na tradiční hodnoty pravicové politiky a kulturní společnosti.

1. Informační otevřeností proti korupci

Průhledné a otevřené financování vede k potlačení možné korupce a prodražování služeb poskytovaných městu.

Naše řešení:

 • ODS Roztoky prosazuje, aby veškeré informace o hospodaření města, veřejné zakázky, jejich průběh a výsledek byl podrobně zveřejňován na webových stránkách.
 • Rozšíření pracovních hodin MěÚ pro veřejnost.

2. Starosta pro město

Starosta nesmí být propojen s podnikatelskou lobby. Jeho zájmem je nesobecky reprezentovat, řešit problémy a chod města s koncepcí financování investičních akcí.

Naše řešení:

 • Chceme změnit stávající arogantní způsob komunikace, který na radnici v současné době existuje a nikam nevede.
 • Pouze ODS je v současné době na roztocké radnici jedinou parlamentní stranou a můžeme tak komunikovat některé problémy na celostátní úrovni. To se osvědčilo například při výstavbě přeložky do Prahy. Bez této spolupráce by přeložka pravděpodobně ještě dlouho nebyla.

3. Úsporným hospodařením podpořit investiční akce města

Problémy spojené s finanční krizí a poklesem příjmů se velmi negativně promítly i do hospodaření města Roztoky. Jestliže chceme renovovat a rozšířit školu, postavit školky a opravit silnice, je nutné s tím zodpovědně něco provést. Navíc je účetnictví města po dvou letech, kdy se o městské finance starala společnost Aldera, ve velkém nepořádku, což potvrdila i krajská kontrola.

Naše řešení:

 • Zmrazení neinvestičních výdajů na úrovni roku 2010.
 • Finanční audit účetnictví a analýza výdajů města.
 • Personální audit činností Městského Úřadu a přidružených organizací.
 • Přesunutí veškerých úspor na investiční projekty města.
 • Do roku 2015 zvýšit váhu investičních výdajů vzhledem k celkových příjmů města z 13 % na 25 %.
 • Chceme motivovat ty, kteří v Roztokách žijí, ale nemají zde trvalé bydliště, aby se do Roztok přihlásili k trvalému pobytu a umožnili tím zvýšit daňové příjmy města.

4. Rekonstrukce roztocké školy, stavba městské školky – investice do vzdělání

Roztocká škola je díky nárůstu počtu obyvatel na horní hranici svých kapacitních možností a urychleně je nutné začít s první fází plánované přestavby. To samé platí pro městské školky.

Naše řešení:

 • Roztocká ODS podporuje první etapu rekonstrukce školy, která bude vyžadovat finanční prostředky v celkové výši téměř 100 mil. Kč.
 • ODS Roztoky podporuje snahy o dotace na tuto investici, které by byly využity na druhou a třetí etapu výstavby (tělocvična).
 • ODS navrhuje použít k financování investice volnou hotovost města ve výši 37 mil. Kč a dále 12,7 mil. Kč z rozpočtů na rok 2011 a 2012. Zbylá část by byla financována úvěrem.

5. Šance pro městskou infrastrukturu

Silnice v našem městě jsou v katastrofálním stavu. Roztocká ODS zpracovala v rozpočtovém výhledu do roku 2015 investiční plán, který počítá s postupným zvyšováním investic na rekonstrukci silnic a chodníků.

Naše řešení:

 • Dodržením navržených rozpočtových opatření bude na infrastrukturu do roku 2015 vynaloženo celých 32,4 mil. Kč.
 • Další finanční prostředky budou ve stejném období použity na obnovu kanalizace a sítí.
 • Nastavený rozpočtový trend vede ke stabilizaci investic do infrastruktury na roční úrovni kolem 10 mil. Kč.
 • Po dokončení příjezdové komunikace do Roztok budeme intenzivně usilovat o rekonstrukci průtahu obcí a o rozšíření silnice od Sedlce k nové přeložce – včetně cyklostezky.

6. Bezpečnost ve městě

Rostoucí projevy majetkové kriminality a vandalství v Roztokách znervózňují většinu obyvatel města. Nedopusťme, abychom se báli večer chodit ven.

7. Podpora sportu, kultury, ekologie a volného času

Rozvíjející se kultura a sport jsou známkou moderní společnosti. ODS chce přispívat k vytváření a rozvíjení prostředí, ve kterém se bude kultuře, sportu a volnočasovým aktivitám přirozeně dařit a podporovat iniciativu občanů, bez které by toho nebylo možné dosáhnout.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Souhlas

Ovšem jen s bodem 7. - ostatní je proklamací, která nic neříká.

M.Š.

bod 7

On ten bod 7 taky lze vykládat všelijak... :-) Podle dřívějších proklamací ODS a formulace bodu 7 je jasné, že nebudou volnočasovýcm aktivitám bránit, nicméně budou podporovat, aby si je občané platili ze svého... :)

Dobry den. Vidim, ze bod sedm

Dobry den. Vidim, ze bod sedm budi nejvetsi zajem, coz me mrzi, protoze neni nejdulezitejsi...tak jen na vysvetlenou.

Ono to je trochu jinak, protoze si samozrejme kazdy obcan tu kulturu a volnocasove aktivity jiz davno v Roztokach z dani plati.. v tomto bode je receno, ze chceme, aby tyto platby byly v rozumne mire na rozumne projekty. Nic vic, nic min.. urcit investicni priority a nasledne to, co chceme a hlavne co nechceme.. Kdyz se zeptate nyni (a zvlaste pred volbami), tak se dozvite, ze vsichni chteji vsechno...skolu, silnice, kulturu, skolky, dum volnocasovych aktivit...to je bohuzel nemozne, proto naproklad dum volnocasovych aktivit (investice 15 az 30 mil.) by muj hlas dostal az v pripade, ze bude skola, skolky a silnice.. samozreme mnoho lidi bude mit priority nastaveny jinak..

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.