Promenádní koncert nejen pro seniory Aneb ani velký déšť návštěvníky neodradil!

Je sobota 1. června dopoledne a na roztockém zámku finišují přípravy festivalu Zámeček 2013. Od rána prší a organizátoři pečlivě připravují přístřešky, pod kterými se budou moci všichni příchozí návštěvníci schovat. David Lomos přes Facebook hlásí, že je již zastřešeno 275 m2!

Přichází učitelé a žáci Základní umělecké školy, kteří svým vystoupením pod názvem „Promenádní koncert nejen pro seniory“ zahájí letošní již třetí ročník festivalu. Žáky doprovází v pláštěnkách i s deštníky jejich rodiče, sourozenci, babičky a dědečkové. Členové sociální a zdravotní komise města přiváží první návštěvníky z řad roztockých seniorů.

Než zahájíme koncert, stan přeplněný návštěvníky praská ve švech. Sháníme další lavice a chybějící část přístřešku zajišťujeme deštníky.

Žáci ZUŠ nám zahráli překrásné skladby a písně, divadelní představení ztvárnili naši stateční roztočtí „broučkové“, a to vše za doprovodu kapek stékajících po hranách stanu i deštníků a prosakujících na improvizované pódium.

Nakonec jsme si společně zazpívali Prší, prší, jen se leje a všichni jsme si pochutnali na vynikajícím občerstvení, které nám darovala Anička Hlavsová z firmy Smetanová cukrárna a Vojtěch Sedláček z Agentury ProVás. Tímto našim sponzorům, senzačním žákům, panu řediteli Šléglovi a učitelům ZUŠ ještě jednou děkuji. Za sociální komisi také děkuji roztockému záchranáři Michalovi Černému, který dohlížel na zdraví návštěvníků.

A na Vás, drazí senioři, se těšíme příští rok na viděnou :-)!

Marie Šlancarová
předsedkyně sociální a zdravotní komise

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Voda nezlomí | Martin Tajčman
Festival Zámeček 2018 | Občanské sdružení RR
Pozvánka na koncert | Irena Zemanová

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.