Proměny Lexiku

S koncem školního roku v Lexiku nastalo období proměn. Do učeben na září chystáme nové stoly a židle, instalujeme nová zařízení pro výuku jazyků, jako je interaktivní dataprojektor, interaktivní tabule. Vše již budou moci využít studenti a děti poslední srpnové týdny na příměstských vzdělávacích táborech, především naši mladí fotografové na Letní fotografické škole a mladí novináři z Novinářského tábora, SOS tábor je určen pro děti od šesti let a ty budou spíše sportovat a turistovat...

Dospělým studentům pak zpříjemní studium cizích jazyků nový nábytek. Výuka opět propukne úderem 12. září, ale hlásit se můžete již nyní. Máme i některé nové kolegy pro výuku - rodilé mluvčí němčiny, angličtiny, španělštiny a francouzštiny. Ti budou participovat nejen na naší jazykové výuce, ale i na projektu Cizí jazyky pro život aneb Jak se neztratit ve světě, který taktéž začne v září. Kurzy i přihlášky najdete na našem stávajícím webu.

Další novinkou budou také naše webové stránky, které v září uvidíte v novém kabátě, stejně tak jako naše logo, které už „modernizací“ prošlo. Na novém webu si budete moci udělat sami malý rozřazovací test pro váš snadnější výběr jazykového kurzu.

Jak postupují práce na našem projektu Prevence specifických poruch učení pro dobrý start do školy?

V pěti mateřských školách v okolí již proběhly diagnostiky a vytipování dětí, které zařadíme od září do speciálních kroužků Lexíčků, které povedou naše speciální pedagožky, lektorka fyzioterapeutické části a paní učitelky. Naše speciální pedagožky a fyzioterapeutky v současné době připravují soubor lekcí programu Včasná péče, podle kterého od září začneme s dětmi pracovat. Vycházíme z prověřeného konceptu, který dále rozvíjíme a doplňujeme. Zaměříme se na prvky dyskalkulie i na témata vedoucí k rozvíjení prosociálního chování dětí.

Na vše dohlíží paní docentka Zelinková, která připravuje soubor pracovních listů pro práci s předškoláky s důrazem na rozvíjení předčíselných představ a dalších dovedností, které souvisejí s počátečním vyučováním matematiky. Pracovní listy budeme mít i na vedení dětí ke správnému chování. Pro zahájení programu ve školkách chystáme i výtvarné a cvičební - fyzioterapeutické pomůcky, které se nám při práci s dětmi osvědčily.

Naše paní fyzioterapeutka Michaela Fruhaufová, se kterou jsme úspěšně spolupracovali i v Karlových Varech, v těchto dnech předává své zkušenosti Martině Dvořákové, která povede fyzioterapeutickou část kroužků Lexíčků v mateřských školkách v Libčicích, Horoměřicích, Velkých Přílepech i v roztockých školkách Přemyslovské a Spěšného. Menší kroužky od září povedeme i ve školce Havlíčkova, v Centru Žirafa i v Lexiku.

Naše poradna - Centrum prevence SPU Lexik poběží i v létě, nejbližší termíny pro individuální vyšetření jsou plánovány na 14. a 21. 8. a od září každé úterý, středu a v pátek. Již nyní se na nás můžete obracet, budeme se vám snažit co nejlépe pomoci.

E-learningový projekt Mediální komunikace jako odborná kompetence je ve fázi posledních úprav a testování. Pilotní bezplatná část komunikace s médii je již obsazena, hlásit se můžete na další tři programy, které najdete na našem webu pod odkazem projekty.

Přejeme vám příjemné, slunné a pohodové léto.

Za kolektiv Lexiku
Lenka Červenková, ředitelka

I tento rok pro Vás MC Rožálek připravil každoroční prázdninový program.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.