Prosinec v Rožálku

V úterý 3. prosince se herna mateřského centra i sousedící tělocvična zaplnily několika desítkami dětí, rodičů a prarodičů, kteří se přišli podívat na mikulášskou besídku. Pro všechny bylo připraveno malé občerstvení a malí návštěvníci si čekání na pohádkovou trojici zkrátili také výtvarnou dílničkou, dováděním na opičí dráze a sledováním oblíbeného divadélka Nazdárek tety Petry.

Když se po setmění objevil statný Mikuláš s krásným andělem a čertem s dlouhými drápy, byla v mnoha malých dětech malá dušička, tiskly se k rodičům a slibovaly, že už nikdy nebudou zlobit. A pro ten okamžik tomu snad i věřily. Mikuláš hledal hříšky dětí ve velké knize a mluvil jim do duše, ale také se přimlouval u čerta vrtícího chlupatou oháňkou, aby je nestrkal do pytle. Všechny děti postupně našly odvahu přednést básničku nebo zazpívat písničku a byly za svůj výkon odměněny balíčkem dobrot.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám s přípravou mikulášského odpoledne pomáhali, především Petře Zwinz za krásné divadélko a městu Roztoky za podporu akce.

V prosinci se MC Rožálek zúčastnilo charitativní vánoční sbírky Krabice od bot aneb Děti darují dětem k Vánocům a prostřednictvím farářky Českobratrské církve evangelické v Libčících předalo dětem z chudých rodin spoustu krabic od bot naplněných hračkami, oblečením a sladkostmi. Všem našim dárcům za krásné dárky moc děkujeme.

V novém roce na vás v MC Rožálek čekají naše pravidelné kroužky:

MIMINKA - povídání, písničky, básničky a masáže pro úplně nejmenší návštěvníky

BATOLÁTKA - opičí dráha, říkadla, písničky a hry pro děti od jednoho roku SLUNÍČKA - adaptační program bez rodičů pro děti, které ještě nechodí do mateřské školy. Nově nabízíme v úterý 6 hodin a ve středu 3 hodiny plné her, povídání, tvoření a pohybu, jednou měsíčně doplněné o keramiku. VÝTVARKA A VOLNÁ HERNA - tvoření s maminkou, tatínkem, babičkou... z různých materiálů, tematicky zaměřené na roční období.

GYMBALONY- cvičení pro děti od 2 let s rodiči. Odpolední program nabízí HRÁTKY VŠEMI SMYSLY - herna s Montessori pomůckami, keramika, ANGLIČTINU PRO NEJMENŠÍ a FLÉTNU pro děti od 4 let. Maminky se mohou těšit na AEROBIK a lekce ANGLIČTINY a ITALŠTINY Více o našem programu a týdenní harmonogram naleznete na www.rozalek.cz Dále v novém roce připravujeme karneval, vítání jara, bazárek oblečení a hraček, dobročinnou sbírku a mnoho dalšího...

Těšíme se na setkání s vámi ať již v herničce MC Rožálek, či mimo ni.

Eva Tluková
Vendula Bromovská a Simona Mádlová za celý tým MC Rožálek

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.